کد خبر: 181473864
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » امکان تمدید و تعویض دفترچه های درمان سراسری شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی:

درراستای تسهیل امور بیمه شدگان و مستمری بگیران، دفترچه های درمانی فارغ از شهر یا شعبه محل بیمه پردازی درتمامی واحد های بیمه ای،امکان تعویض و صدورخواهند داشت.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی با اشاره به گسترش خدمات الکترونیک و امکان دسترسی راحت‌تر افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی به خدمات متنوع سازمان گفت: اداره‌کل نامنویسی و حساب‌های انفرادی در این خصوص با اقداماتی امکان صدور و تعویض دفترچه‌های درمانی را در تمامی واحد‌های بیمه‌ای اعم از شعب و کارگزاری‌ها فراهم کرده است.
بهروز کریمی، تحول در نحوه خدمت‌‌رسانی به مخاطبان با استفاده از فن‌آوری اطلاعات و ساز‌وکارهای IT  را از برنامه‌های مهم و راهبردی سازمان بیان کرد وگفت: در این خصوص از سال گذشته حوزه درمانی سازمان اجرای طرح حذف دفترچه و صدور نسخ الکترونیک را دردستور کار خود قرار داده است که شاهد اثرات مثبت آن در کاهش تولید دفترچه‌ها و نیز مراجعه مخاطبان سازمان برای صدور و تعویض بوده‌ایم.
وی با بیان اینکه چشم‌انداز این سازمان در این خصوص حذف کامل دفترچه و بهره‌گیری از قابلیت‌های الکترونیک است، خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه سازمان در اجرای حذف دفترچه و نسخ الکترونیک در مراکز ملکی موفق عمل کرده است، در بخش مراکز طرف قرارداد نیز به صورت آزمایشی در برخی مراکز طرف قرارداد درحال اجرا است.
مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی هر گونه اقدام و برنامه‌ریزی در سازمان را به دلیل تاثیرات آن در زندگی افراد تحت پوشش نیازمند دقت نظر و اهمیت دانست و گفت: سازمان تامین اجتماعی علاوه بر اینکه حدود 42 میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش خود دارد، 18 نوع خدمات  نیز در قالب کوتاه‌مدت و بلند‌مدت به آنان ارائه می‌دهد که همه این خدمات به نوعی با بهره‌گیری از دفترچه به عنوان تعیین کننده هویت و ثبت برخی وقایع رخ می‌دهد. ازاین‌رو، تغییر جهت ارائه خدمات به سمت الکترونیکی نیازمند دقت و حساسیت‌های ویژه‌ای است تا هیچ‌گونه خطایی در این حوزه رخ ندهد.

منبع: هفته نامه تامین

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین