کد خبر: 181652810
تاریخ انتشار: پنجشنبه 17 خرداد 1397
خانه » سایت های خبری » ندای انقلاب » جوانان فلسطینی: سخنان رهبر ایران با جوانان عربی پدرانه و زبان حالشان بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

برخی از جوانان غزه سخنان امام خامنه ای خطاب به جوانان عرب و به زبان عربی را پدرانه برشمرده گفتند این در حالی است که سران عرب از دغدغه ها و خواسته های ملت هایشان فاصله گرفته اند.

به گزارش چی 24 به نقل از ندای انقلاب: به گزارش ندای انقلاب، جوانان فلسطینی با اشاره به سخنان اخیر آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان عرب و به‌زبان عربی، آن را سخنانی پدرانه دانستند که در آن به نبض عربی نزدیک شد حال آنکه سران عرب از دغدغه‌ها و خواسته‌های ملت‌هایشان فاصله گرفته‌اند.

تفاوت رهبر ایران با سران عرب

"بسمه محمود" یک دانشجوی دختر عربی در این باره گفت: اشتیاق پدرانه به‌میزان زیادی در صحبت‌های رهبر ایران نمود یافت و این به‌خوبی بیانگر تفاوت بین سران عرب است که سرمایه امت را به دشمنان می‌فروشند، در مقابل آیت الله خامنه‌ای ما را به خودسازی برای ساختن آینده‌ای که دشمنان به‌دنبال نابودی آن هستند، فرا می‌خوانند.

"ابومحمد" یک تاجر عرب که مغازه‌اش در محله الرمال در قلب غزه قرار دارد، نیز گفت: خیانت آشکار عربی در تعامل با آمریکا و اسرائیل سبب شده است ایران به‌عنوان تنها قدرت دنیا که به ملت‌های جهان در تحقق آرمان‌های صادقانه‌شان کمک می‌کند، از احترام برخوردار باشد.

اما "ایهاب زکی" نویسنده فلسطینی نیز به خبرنگار تسنیم گفت منتظر پیام رهبری بود؛ پیامی که به‌مثابه پاسخی به نامه‌های جوانان عربی به ایشان است. پیام رهبر ایران پیام دوستی است آن هم در برابر توفان کینه‌ای که رسانه‌های عربی در قبال ایران در پیش گرفته‌اند، رهبر ایران در پیام خود کوتاهی در قبال فلسطین را دلیل دشمنی بین دولت‌ها و ملت‌ها دانست.

او ادامه داد: برای من به‌عنوان یک شهروند عرب فلسطینی، ایران امروز مورد اعتماد و امین عرب‌ها و فلسطین است و سرسخت‌ترین دشمنان عرب‌ها و فلسطین همان دشمنان ایران هستند زیرا عربیت به دشداشه و ریسمانی که به سر می‌بندند نیست و فلسطین هم اسلو و عوامل و دست‌اندرکاران آن نیست.

خوشحالی بی‌وصف از سخنان رهبر ایران به‌زبان عربی

"عمر موسی" یک جوان دیگر عربی با ابراز خوشحالی زیاد از شنیدن صدای آیت الله خامنه‌ای که به‌عربی صحبت می‌کرد، گفت، ایشان در مضمون سخنان خود دغدغه شدید انقلابی ایران نسبت به ملت‌های مستضعف را بیان کردند. رهبر ایران راهی را در پیش گرفته‌اند که بر اساس آن تمام ملت‌های آزادی‌خواه را به‌سمت رهایی از نیروهای بدخواه جهانی رهنمون می‌کند.

چند دهه محرومیت جوانان عرب و مسلمان از داشتن رهبری دلسوز

"عبدالرحمن العجوری" از جوانان دیگر عرب نیز گفت: جوانان عرب و مسلمان در طول چند دهه از داشتن رهبری که دغدغه آنان را داشته باشد و این امید را در آنان زنده کند که به‌عنوان یک امت پیشتاز باید از سلطه صهیونیستی و امپریالیسم جهانی رها شوند، محروم بوده‌اند.

او که فعالیت تجاری دارد می‌گوید: هر زمان که یک شخصیت قوی از این جوانان حمایت و آنان را به مسئولیت‌پذیری در قبال مسائل خود و کشورشان تشویق کند، قادرند کارهای زیادی انجام دهند و آیت الله خامنه‌ای به‌روشنی و کاملاً شفاف ثابت کرد که جوانان در ایران، لبنان، سوریه و یمن قادرند تمام نقشه‌های دشمنان را تغییر دهند و آینده را به این امت بازگردانند و آن را با آزادی فلسطین و قدس کامل کنند.

رهبر ایران به‌دقت روی زخم عربی دست گذاشتند

"دعاء الشامی" یک دختر جوان عربی نیز صحبت‌های رهبر ایران را در راستای بیداری عربی دانست که در حال متجلی شدن در محافل جوانان است.

او گفت: محتوای سخنان رهبر ایران به‌مثابه دست گذاشتن بر زخم عربی بود؛ زخمی که ناشی از سلطه‌جویی آمریکا و تعامل خفت‌بار با رژیم صهیونیستی و تلاش دولت‌های عربی برای تسلیم شدن در برابر نیروهای ظالم و مستکبر است؛ کسانی که ملت‌ها و دولت‌های خوار و خفیف را برای یک لقمه نان و غرایز بشری به‌زانو در می‌آوردند.

عبور ایران از فتنه‌ها و حرکت به‌سمت سازندگی

الشامی ادامه داد: می‌توانیم بگوییم با وجود تمام تلاش‌های بین المللی و صهیونیستی و نیز عربی که متأسفانه هدف از آن بی‌حاصل گذاشتن تلاش‌های ایران و خدشه‌دار کردن وجهه آن بود، وجود یک الگوی انقلابی مثبت مانند انقلاب اسلامی ایران سبب شد این کشور بتواند در طول چند دهه دستاوردهایی را به‌ثمر رسانده و با سازندگی همراه شود و این الگو بهترین حامی و نشان راه برای جوانان عرب است تا در راه نهضت و آزادی‌خواهی گام بگذارند.

به‌گفته او، سخنان رهبر ایران بیانگر توجه فراوان ایشان به جوانان عرب و آگاهی و نیز آینده آنان است و در سطور این پیام واقعیت توجه کردن به جوانان مسلمان و لزوم سوق دادن آنان به‌سمت انسانیت به‌منظور حفظ عزت و حقوقشان با تکیه بر توانمندی‌های درونی نمایان است.

نقشه راه رهبر ایران برای جوانان

"نضال علیان" از دیگر جوانان عرب نیز گفت: سخنان رهبر انقلاب اسلامی ایران به‌زبان عربی در درجه نخست نشان می‌دهد که ایران هیچ دشمنی‌ای نسبت به ملت‌های عربی ندارد بلکه به آنان احترام می‌گزارد و دیگر اینکه اختصاص دادن این سخنان به جوانان بیانگر اهمیت نقش و توانایی‌های آنان در به‌دست گرفتن زمام امور در شرایطی است که اشغالگران و حامیانشان جوانان را گرفتار یأس و سرخوردگی کرده‌اند.

علیان ادامه داد: ایشان در سخنان خود نقشه راهی را برای آینده جوانان عربی ترسیم کرد، به این معنی که اگر تلاش‌هایشان را علیه رژیم اشغالگر غاصب وحدت بخشیده و یکپارچه کنند و به سلطه‌جویی آمریکا دست رد بزنند و علاوه بر این اختلافاتی را که دشمنان به‌وجود آورده‌اند کنار بگذارند، آینده بهتری خواهند داشت. این اظهارات به‌مثابه آگاه کردن جوانان به نیازهای اصلی برای تحقق پیروزی و خوشبختی است.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین