کد خبر: 181816193
تاریخ انتشار: جمعه 18 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » شعبه اقماری تامین اجتماعی صدرا آغاز به کار کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
با حضور نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ؛

آیین افتتاح شعبه اقماری تامین اجتماعی شهر صدرا با حضور مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس و نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد تا گامی در راستایی مطالبه بحق مردم برای دریافت خدمات و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه سفر به شیراز گرفته شود.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی اکبری  با اشاره به اهمیت راه اندازی شعبه اقماری تامین اجتماعی در شهر صدرا گفت:  یکی از مشکلات جدی شهر صدرا این است که غالب نمایندگی ها دستگاه ها در این شهر ١٠٠ هزار نفری حضور ندارند و این باعث می شود که مردم با اتلاف وقت و هزینه و ایجاد ترافیک روانه شیراز شوند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: تامین اجتماعی بعنوان دستگاهی گسترده در خدمات رسانی توانسته ٥٠ درصد از جمعیت کشور را تحت پوشش قرار دهد .

اکبری بیان داشت: تعداد ١٧ صندوق بازنشستگی در کل کشور داریم که بهترین صندوق مربوط به تامین اجتماعی است.

نماینده مردم شیراز در مجلس ابراز داشت: یکی از تکالیف دولت در برنامه ششم توسعه این است که دولت دیگر هیچ بدهی به سازمان تامین تامین اجتماعی نداشته باشد  و بخشی از بدهی تا پایان برنامه ششم توسعه پرداخت نماید.

عبدالکریم نباتی مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در کشور بزرگترین نهاد بیمه ای کشور است گفت: این سازمان در کل کشور با تحت پوشش قرار دادن ٤٢ میلیون نفر امنیت اجتماعی را در کشور برقرار کرده است .

نباتی افزود: جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی در فارس ٤٤ درصد است  که بالغ بر ٢ میلیون و ١٥٠ هزار نفر را شامل می شود.

وی ابراز داشت: از افراد تحت پوشش تامین اجتماعی ٧١٤ هزار بیمه شده اصلی هستند که حق بیمه را بصورت اجباری ، مشاغل آزاد، اختیاری و.. پرداخت می کنند .

وی با بیان اینکه تعداد ١٣٦ هزار پرونده  مستمری بگیر استان فارس  در این اداره کل  تشکیل شده است، افزود: جمعیت تحت پوشش این تعداد پرونده بالغ بر ٢٠٠ هزار نفر است که ماهانه مبلغی بالغ بر ٢٠٠ میلیارد تومان به این افراد مستمری پرداخت می شود .

نباتی عنوان کرد: خدمات سازمان تامین اجتماعی در دو بخش پرداخت تعهدات بلند و کوتاه مدت انجام می شودکه در بخش تعهدات کوتاه مدت در این استان به جز بیمه بیکاری ماهانه  ٢٢ میلیارد تومان پرداختی داریم .

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین