کد خبر: 181942753
تاریخ انتشار: جمعه 18 خرداد 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » تظاهرات باشکوه در بغداد/ سفیر فلسطین: امام(ره) در انتخاب روز قدس بسیار حساب شده عمل کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان 1439 هجری قمری، میلیون‌ها نفر از مردم روزه‌دار و آزاده در سراسر جهان، با برگزاری تظاهرات روز جهانی قدس سال 1397 (2018) با حمایت از آرمان امام خمینی(ره) در آزادی فلسطین، نابودی رژیم غاصب صهیونیستی را فریاد زدند.

مراسم روز جهانی قدس در "بغداد" پایتخت کشور عراق به شکل خاص و ویژه ای با حضور اقشار مختلف عراقی برگزار شد.

این راهپیمایی بنا به تهدیدات اخیر اسرائیل نسبت به تفکیک بین مسلمانان، حمله به شیعیان جهان و ایرانی بودن روز قدس و با توجه به چهار دوره پیروزی عراق در نبرد با رژیم صهیونیستی و قدرت گرفتن نیروهای مردمی «حشدالشعبی» در میان اقشار مختلف مردم عراق و کسب پیروزی‎های مکرر در جنگ با داعش، امسال نیز با شکوه خاصی در گرمای بالای 40 درجه در بغداد برگزار شد.

* سفیر فلسطین: امام خمینی (قدس سره) در انتخاب روز جهانی قدس بسیار حساب شده عمل کرد

سفیر فلسطین در عراق با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در بغداد در سخنانی در حاشیه این مراسم گفت: امام خمینی (قدس سره) بهترین زمان را برای روز جهانی قدس برگزید.

به گزارش الکوثر «احمد عقل» گفت : ایشان روزی از ماه رمضان را انتخاب کرد، ماهی که در آن انسان به خداوند نزدیکتر و بخشنده تر است. ایشان روزی را از میان دهه آخر ماه رمضان انتخاب کرد، دهه ای که در آن شبی قرار دارد که از هزار ماه بهتر است. امام خمینی همچنین بهترین روز از این دهه یعنی روز جمعه را انتخاب کرد. این انتخاب بیهود نبوده، بلکه کاملا حساب شده و تعمدی بوده است، روزی که در آن همه مسلمانان روزده دار متحد می شوند و برای منافع اسلام و مسلمانان دعا می کند، امام خمینی این چنین روزی را به عنوان روز جهانی قدس برگزید. وی این روز را انتخاب کرد زیرا می دانست که قدس، جایگاه ایمان، مورد هدف دشمنان و جنبش صهیونیستی قرار دارد و این امت اسلامی باید آماده روز نبرد بزرگ در قدس و برای قدس باشد، زیرا قدس تنها یک پایتخت یا موقعیت جغرافیایی نیست، بلکه قدس ایمان است و اعتقاد.

وی در ادامه با اشاره به معراج پیامبر اکرم(ص) و اهمیت دینی و قرآنی قدس و مسجد الاقصی افزود: خداوند در قرآن با اشاره به اهمیت مسجد الاقصی به مسلمانان می گوید که شما مسئول این جایگاه مقدس هستید. ترامپ و اسرائیل پس از توطئه های بزرگشان در سالهای اخیر، سعی می کنند این شهر (قدس) را یهودی سازی کنند. ترامپ قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت اما هر کاری که انجام بدهد نخواهد توانست در حقیقت و واقعیت تغییری ایجاد کند، زیرا قدس تنها یک تکه سنگ یا یک مکان نیست، بلکه قدس در دل این جوانان عراقی است که عکسهای قدس را به دست گرفته اند و همچنین عکسهای شهدایی را بالا برده اند که از عراق دفاع کردند، زیرا با توطئه تروریسم می خواستند عراق را تضعیف و آن را تجزیه و نابود کنند، اما عراق که همواره اقتدار خود را از ملت و توانمندی ها و تاریخش گرفته است، پیروز شد.

احمد عقل به توطئه انتقال سفارت آمریکا هم اشاره کرد و گفت: هنگامی که عراق پیروزی خود را بر تروریسم اعلام کرد، پس از آن ترامپ به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت ملت یهود را اعلام کرد. هدف از اقدام ترامپ این بود که همانند نتانیاهو به کشورهای منطقه بگوید آینده آنها به رژیم صهیونیستی مرتبط است و ترامپ می خواست بگوید که قدسِ زیر نظر حاکمیت اسرائیل، پایتخت این منطقه است، اما پیروزی های ملت عراق و سوریه و مصر و دیگر ملت های عربی در همه جا، بر این موضوع تاکید دارد که قدس همواره پایتخت فلسطین و اعراب و اسلام و همه مومنان جهان و پایتخت خداوند در زمین باقی خواهد ماند، و ترامپ و اسرائیل با وجود همه توان و قدرتشان، نخواهند توانست این امت و مدافعان از فلسطین و قدس را شکست دهد. این حضور گسترده و عظیم تاکیدی است بر اینکه عراق با جوانان و همه نیروهایش به قدس و فلسطین توجه ویژه دارد.

سفیر فلسطین در بغداد در ادامه گفت: امت اسلامی هنگامی مقتدر است که قدس آزاد شده و در دست فرزندان و امتش باشد و البته این روز دور نیست، این دستهایی که پرچمهای قدس را برافراشته اند، می گویند که ما رهسپار قدس هستیم و ملت مقاوم و مجاهد فلسطین نیز به شما می گوید که تا زمان رسیدن این پرچمها به قدس، از این جایگاه مقدس دفاع خواهیم کرد و این روز با وجود همه تاریکیها، دور نیست و ان شاء الله سال دیگر در روز جهانی قدس در دروازه های مسجد الاقصی و در داخل آن در قدس تجمع خواهیم کرد. ما پیروز هستیم.

............................
پایان پیام/ 101

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین