کد خبر: 182025830
تاریخ انتشار: شنبه 19 خرداد 1397
خانه » سایت های خبری » صابر نیوز » تاریخ،مذهب،سیاست و معماری در مستند مسجد سلطانی طهران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

«مسجد سلطانی طهران» عنوانی مستندی به کارگردانی عباس صالح مدرسه ای است که دوشنبه روی آنتن شبکه مستند می رود. این فیلم نگاهی جامع به تاسیس، ساخت و اداره مسجد سلطانی از دوره قاجار تا به امروز دارد.

به گزارش چی 24 به نقل از صابر نیوز:
 
 
گروه فرهنگی صابرنیوز: مستند «مسجد سلطانی طهران» به تهیه‌کنندگی علی نظری روز چهاردهم خردادماه برای نخستین‌بار از شبکه مستند سیما پخش می‌شود. «عباس صالح مدرسه‌ای» که نويسندگی و كارگردانی ۸۳ فيلم مستند و داستانی را در کارنامه خود دارد،این بار نیز با یک فیلم اینفورماتیو نزد مخاطبان می آید.

عباس صالح‌مدرسه‌ای همچنین درباره ساخت مستند «مسجد سلطانی طهران» به خبرنگار صابر نیوز گفت: طی دوسال گذشته سعی کردیم منابع مختلف  پژوهشی را بررسی کنیم و با توجه به گستردگی موضوع، اهم مطالب را درباره این مسجد تاریخی در این مستند بیاوریم.

وی افزود: تلاشم براین بوده که فیلم تاریخ مصرف نداشته باشد و در همه ایام قابل استفاده باشد. حتی از بعد پژوهشی، منبعی تصویری باشد برای اهل فن تا بعدها به آن مراجعه و ارجاع دهند.
کارگردان «مسجد سلطانی طهران» عنوان کرد: هر يک از کسانی که با آنان گفت‌گو مي‌شود نقطه نظراتشان را بيان می‌دارند و اين فارغ از خطی است که روایت کلی چيده است. اين امر کمک خواهد کرد که فيلم از لايه‌های گوناگون و نقطه نظرات متنوع برخوردار باشد که در نهايت، پرسپکتيوی از موضوع می سازد و آن را تنها در سطح قرار نمی‌دهد.

لازم به ذکر است، مستند بلند «مسجد سلطانی طهران» محصول خانه مستند انقلاب اسلامی است و سایر عوامل این مستند عبارتند از؛ مهرداد زاهدیان (مشاور پروژه)، مسعود امینی تیرانی(فیلمبردار)، ایمان ترابی  (صدابردار)، احمد وفایی (تدوینگر)، مهرداد جلوخانی (طراحی و ترکیب صدا) و خانه هنرمندان امروز (مجری طرح).

یادآور می‌شود، «مسجد سلطانی طهران» روز دوشنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه مستند سیما می‌رود و تکرار آن سه شنبه ۱۵ خرداد ساعت ۲:۳۰ بامداد و ۸:۳۰ صبح پخش خواهد شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین