کد خبر: 182079484
تاریخ انتشار: شنبه 19 خرداد 1397
خانه » خودرو » خودرو بانک » انقلاب تکنولوژی میشلن؛ ساخت تایرهایی با توانایی تحمل سرعت 480 کیلومتر بر ساعت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خودرو بانک:
گروه خودرو
نویسنده
خودروهای سوپراسپرت این روزها قدرت و سرعت بسیار بالایی دارند و اتومبیلی همانند بوگاتی شیرون به موتور W16 با حجم 8 لیتر مجهز است که 1479 اسب بخار قدرت و 1600 نیوتن متر گشتاور را می تواند تولید کند. چنین خودرویی با این قدرت می تواند حداکثر سرعت بسیار بالایی هم داشته باشد اما کمپانی سازنده حداکثر سرعت این خودرو را به صورت الکترونیکی روی 420 کیلومتر بر ساعت محدود کرده است.
گرچه سرعت 420 کیلومتر بر ساعت نیز بسیار زیاد است اما باید بدانید که محصول قبلی بوگاتی یعنی ویرون سوپر اسپرت توانسته بود رکورد 431 کیلومتر بر ساعت را به ثبت برساند. این رکورد نیز توسط کونیخزگ آگرا RS با سرعت 447 کیلومتر بر ساعت شکسته شد.
حدف اصلی تولید کنندگان از ساخت چنین خودروهایی رسیدن به حداکثر سرعت 300 مایل بر ساعت یا 480 کیلومتر بر ساعت است.
تا کنون تنها کمپانی هنسی ادعا کرده است که خودرویی ساخته است که توانایی رسیدن به چنین سرعتی را دارد. هنسی آخرین محصول خود یعنی ونوم F5 را با موتور V8 تویین توربو به قدرت 1600 اسب بخار معرفی کرده است. این خودرو تنها 1360 کیلوگرم وزن دارد و ضریب درگ آن نیز تنها 0.33 است.

ونوم F5

ونوم F5

اما یک مشکل بزرگ بر سر راه این خودرو جود دارد و آن این است که هنوز تایری ساخته نشده است که بتواند چنین سرعتی را تحمل کند.
از آنجایی که میشلن سابقه تولید تایر برای خودروهای بوگاتی و کونیخزگ را دارد تصمیم گرفته است این مهم را دست گرفته و تایری را طراحی و تولید کند که بتواند در سرعت 482.8 کیلومتر بر ساعت نیز مقاومت کند.
این شرکت لاستیک سازی بزرگ اعلام کرده است که این پروژه در حال انجام است و به زودی میشلن این تایر مخصوص را معرفی خواهد کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین