کد خبر: 182592060
تاریخ انتشار: سه شنبه 22 خرداد 1397
خانه » خودرو » خودرو بانک » قوی ترین موتورها بر اساس تعداد سیلندر-بخش اول
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خودرو بانک:
گروه خودرو
نویسنده
هیچ دو موتوری در خودروها یکسان نیستند و هر موتوری مشخصات مختص خود را دارد و طراحان نیز بسته به کاربری هر خودرویی سعی می کنند تا بهترین موتور را برای آن خودرو طراحی کنند. از موتور های 4 سیلندر خطی گرفته تا موتورهای W16 در اتومبیل ها مورد استفاده قرار می گیرند اما برخی موتورها هستند که عملکردی فراتر از همتایان خود دارند. برای مثال مرسدس بنز پراجکت وان به موتور 1.6 لیتری V6 و 4 موتور برقی مجهز است که مجموعا 1100 اسب بخار قدرت را تولید می کنند.
در ادامه می خواهیم به معرفی 10 موتور بپردازیم که با در نظر گرفتن تعداد سیلندر ها قوی ترین موتورهای کلاس خود هستند. در ادامه همراه خودروبانک باشید.

1. موتورهای 8 سیلندر
موتور V8 کونیخزگ با حجم 5 لیتر


خودروهای اسپرت و قدرتمند زیادی همانند شورولت کوروت، فراری 458 و مکلارن 720S هستند که از موتورهای V8 بهره مندند اما کونیخزگ در مقایسه با تمامی این خودروها با اختلاف زیادی قوی تر است. موتور هشت سیلندر مورد استفاده در کونیخزگ آگرا RS قوی ترین موتور هشت سیلندر موجود در بازار است و می تواند 1360 اسب بخار قدرت را تولید کند.
البته حفظ چنین جایگاهی توسط کونیخزگ خیلی طول نخواهد کشید چون رقابت در این کلاس به شدت شدید است و به زودی هنسی، خودروی ونوم F5 را عرضه خواهد کرد که به موتور هشت سیلندر 7.4 لیتری با قدرت 1600 اسب بخار مجهز خواهد بود.

تولید آگرا RS هم اکنون به پایان رسیده است اما هنسی ونوم F5 به زودی وارد بازار خواهد شد.

2. موتورهای 2 سیلندر
موتور 900 سی سی فیات


موتور فیات 500 حجمی کمتر از یک لیتر دارد اما به توربوشارژر TwinAir مجهز است و می تواند 103 اسب بخار قدرت تولید کند.
گرچه این موتور بهترین موتور 2 سیلندر اتومبیل است اما در دنیای موتورسیکلت ها موتورهایی با این حجم و یا با این تعداد سیلندر قدرت بهتری را تولید می کنند. برای مثال موتور 2 سیلندر دوکاتی 1299 می تواند 207 اسب بخار قدرت تولید کند.

3. موتورهای 4 سیلندر
موتور 2 لیتری مرسدس AMG


موتور 2 لیتری AMG که در مدل های A کلاس، CLA و GLA مورد استفاده قرار می گیرد قوی ترین موتور 4 سیلندر موجود است و می تواند 375 اسب بخار قدرت تولید کند.
البته این موتور را نمی توان بهترین 4 سیلندر دانست چون میتسوبیشی لنسر اولوشن X FQ MR که در بازار اروپا عرضه شده بود می توانست 440 اسب بخار را از موتور 4 سیلندر خود بیرون بکشد. اما این خودرو دیگر در بازار عرضه نمی شود و تنها 50 دستگاه از آن به تولید رسید.

4. موتورهای 3 سیلندر
موتور 1 لیتری اکوبوست فورد


موتور 3 سیلندر 1 لیتری اکوبوست فورد می تواند 136 اسب بخار قدرت تولید کند و قوی ترین موتور 3 سیلندر موجود در بازار است.
حضور این موتور نیز در این لیست خیلی طولانی نیست و به زودی فورد فیستا با موتور 1.5 لیتری سه سیلندر جدید خود که 197 اسب بخار قدرت دارد وارد بازار خواهد شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین