کد خبر: 182622761
تاریخ انتشار: سه شنبه 22 خرداد 1397
خانه » حواشی » معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » پایگاه معاونت پژوهش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

همزمان با شب شهادت حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها و در فضایی معنوی و صمیمی؛ مدرسه علمیه حضرت معصومه سلام الله علیها افطار را میزبان طلاب و اساتید مدرسه بود .
این مراسم که در شامگاه روز شنبه مصادف با شهادت حضرت خدیجه کبری (س) بود؛ بعد از صرف افطار با سخنرانی حجت الاسلام معنوی از اساتید حوزه و دانشگاه قم ادامه یافت .
حجت الاسلام معنوی در ابتدای سخنان خود گفت : پیامبر فرموده اند سه علم است : 1- اولین علم هم سود دارد و ندانستن آن ضرر می رساند .
2- علم حلال ، حرام ، مستحبات ، مکروهات و 3- علم اخلاق و اجتماعیات
در حوزه علمیه این سه علم جز دروس اصلی می باشد . علمی به درد می خورد که زکات آن داده شود . روایت داریم زکات العلم نشرها .
وی درباره جایگاه حضرت خدیجه بیان داشت : خدا از میان زن ها چهارنفر را انتخاب کرد : آسیه، سمیه ،خدیجه و فاطمه زهرا سلام الله علیها
پیغمبر از معراج به زمین می آید به جبرئیل می گوید آیا حاجتی داری جبرئیل می گوید سلام من و ملائکه خداوند را به حضرت خدیجه برسان .
معنوی در پایان سخنان خود افزود : پیامبر به سه ویژگی حضرت خدیجه اشاره می کند : * وقتی همه مردم من پیامبررا تکذیب کردند این بانو من را تأیید کرد .
•  وقتی بردین خدا برمن پیامبرخیلی سخت می گذشت در مصیبت ها یک پناهگاه بود و آن حضرت خدیجه بود .
• حضرت خدیجه از تجار بزرگ بود و اموال این بانو راپانصد هزار شتر حمل می کرد، خانه حضرت جایی بود که مستمندان می رسند و چون می رفتند حضرت خدیجه همه اموالش را در اختیار پیامبر گذاشت تا دراه ترویج اسلام خرج کند .
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین