کد خبر: 18284298
تاریخ انتشار: دوشنبه 09 آذر 1394
خانه » سایت های خبری » من یمنی ام » دولت با همکاری کشورهای اسلامی مدیریت حج را از دستان بی کفایت آل سعود خارج کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از من یمنی ام:

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا با انتشار بیانیه‌ای پیرامون فاجعه حج و کشتار مسلمانان اعلام کرد: دولت و دستگاه دیپلماسی باید با همکاری سایر کشورهای اسلامی مدیریت حج را از دستان بی‌کفایت و به خون آلوده آل‌سعود خارج کند.

در ابتدای این بیانیه آمده است: فریضه حج امسال، زیر سایه شوم خائنین حرمین، مالامال از خونریزی و کشتار بی‌سابقه مومنین حج‌گزار در مسجدالحرام و منا شد و سند و گواه دیگری از خیانت آل سعود خبیث در جهان اسلام رقم زد.

در ادامه این بیانیه تاکید شد: اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن عرض تسلیت به پیشگاه حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری، امت اسلامی، ملت ایران با خانواده‌های داغدار اظهار همدردی می‌کند و برای جان باختگان حج خونین امسال، این مومنانِ مهاجر الی‌الله، علو درجات را از خداوند منان خواستارند.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا ادامه داد: بعد از گذشت 10 روز از فاجعه منا هر روز ابعاد گسترده‌تری از این جنایت برای عموم مسلمین و وجدان‌های بیدار آشکار می‌شود. قطعا  پس از خروج کامل حجاج از سرزمین حجاز جزئیات دقیق این فاجعه و ابعاد جنایت آل سعود توسط شاهدان میدانی صحنه بیان خواهد شد. علی‌ایحال آنچه که تاکنون رخ داده است ما را بر آن داشت تا نکاتی را به عنوان نظر و مطالبه اعضای اتحادیه به سمع و نظر ملت ایران برسانیم.

این اتحادیه دانشجویی تاکید کرد: بر اساس شواهد متقن موجود آنچه که باعث فوت جمع کثیری از حجاج شده است سوء مدیریت آل‌سعود در مواجهه با شرایط پیش آمده در صحرای منا بود. این نوع مواجهه غیرمسئولانه ریشه در نگرش و تفکر وهابی‌گری و تکفیری‌گری دارد که جان و ناموس مسلمان را اندک وقعی نمی‌نهند.

در قسمت دیگری از این بیانیه آمده است: ارزش قائل نشدن برای جان انسانها خصوصا حجاجی که در سرزمین مکه میهمان هستند، بی‌احترامی به بدن‌های مطهر و از همه بدتر موضع گیری‌های قلدرمابانه مسئولین مربوطه آل سعود همه ناشی از تفکر مسموم وهابیت و تکفیری است. همان تفکری که منجر به آتش کشیده شدن منطقه خاورمیانه شده و در چند سال گذشته باعث قتل و عام زن و مرد، کوچک و بزرگ در سوریه و عراق و یمن شده است.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا اضافه کرد: سفاکی و خیانت آل سعود در حج امسال پرده از عمق توحش و جنایت این رژیم سفاک در دیگر بلاد اسلامی، بویژه یمن یرداشت. نوع مواجهه کارگزاران سعودی با جان و ناموس مسلمین نشان از نحوه مواجهه آنها در مدیریت جنگ علیه مردم مظلوم یمن است. جهان اسلام خصوصا اندیشمندان و علمای اسلامی باید یکپارچه علیه این تفکر شوم به‌پا خیزند و جهان اسلام را از دست ین غده سرطانی، زاده انگلیس و دست پرورده امریکا و اسرائیل نجات دهند.

در ادامه این بیانیه تصریح شد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا از موضع صریح و قاطعانه مقام معظم رهبری در حفظ و حراست از جان حجاج و بدن‌های مطهر که علاوه بر تسلی خاطر بازماندگان منجر به رخ کشیدن عزت ملت مسلمان ایران در برابر بی‌احترامی مسئولین سعودی شد، تشکر و حمایت می‌کند و انتظار دارد مسئولین مربوطه نیز با ادبیات عزت، حکمت و مصلحت به وظایف خود در این زمینه عمل کنند. همچنین از دولت محترم و دستگاه دیپلماسی به جد این انتظار وجود دارد تا با همکاری سایر کشورهای اسلامی مدیریت حج را در قالب همکاری بین کشورهای اسلامی سامان دهد و این مهم را از دستان بی‌کفایت و به خون آلوده آل سعود خارج کند.

این اتحادیه دانشجویی ادامه داد: وقوع چنین فاجعه غمباری به این وسعت و عدم پوشش صادقانه و بی طرفانه این خبر توسط بنگاه‌های اطلاع رسانی استکبار جهانی بار دیگر نقاب را از چهره بزک کرده آنها برداشت و اتحاد منحوس آل سعود و صهیونیست‌ها و استکبار جهانی را به نمایش کشید.

در ادامه این بیانیه آمده است: جای بسی تاسف است که به مدد برخی سوءرفتارهای مسئولین دولت محترم در دوسال گذشته، برخی رسانه‌ها و جریانات در داخل کشور بر اساس خط مشی همین رسانه‌های استکباری عمل می‌کنند و هر از چندگاهی با تیترها مقالات و سخنان خود سعی در حمایت از جریان استکباری و به فراموشی سپردن جنایات آنها در حق ملت ایران دارند. زهی خیال باطل. چرا که ملت ایران به مدد جوانان خویش هر روز بیدارتر و هوشیارتر و مقتدرتر از گذشته قدم بر مسیر راستین انقلاب اسلامی می‌گذارد و آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و امام(ره) و شهدا را حفظ خواهد کرد.

این اتحادیه دانشجویی تاکید کرد: سازمان‌های به اصطلاح بین‌المللی بسان گذشته که در تجاوز بیرحمانه آل سعود سکوت پیشه کردند امروز نیز در خفقان به سر می‌برند. جای تعجب نیست که رژیمی که هیچ تعهدی به اکثر اسناد حقوق بشری ندارد با حمایت دولت‌های غربی صاحب کرسی در شورای حقوق بشر می‌شود و پرده از واقعیت‌های حاکم بر سازمان‌های به‌اصطلاح بین‌المللی دست پرورده استکبار بر می‌دارد.

در قسمت دیگری از این بیانیه تصریح شد: دولت محترم جمهوری اسلامی به عنوان رئیس جنبش عدم تعهد و عضو سازمان کنفرانس اسلامی می‌بایست فعالانه در موضوعات مبتلابه جهان اسلام خصوصا فاجعه منا، تجاوز به یمن، بحران سوریه و همچنین تجاوز به مسجدالاقصی ورود پیدا کند و علاوه بر دیپلماسی مقتدرانه، از دیپلماسی عمومی در کشورهای اسلامی و آزادیخواه استفاده کند. حداقل خواسته ملت ایران پیگیری دولت محترم برای تشکیل کمیته بین‌المللی حقیقت یاب، مجازات عاملان و خاطیان و استیفای حقوق مصیبت زدگان این فاجعه است.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در خاتمه اظهار داشت: امیدواریم خون پاک مجاهدان الی الله حج امسال نقاب از چهره واقعی آل سعود بزداید و امت اسلامی اعم از برادران سنی و شیعی دست در دست هم تفکر وهابیت را از ریشه برکنند و در زیر سایه نام پیامبر اعظم، محمد مصطفی (ص) چالش‌های جهان اسلام را یکی پس از دیگری برطرف کنند و نماز وحدت را در قدس شریف اقامه کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین