کد خبر: 18284308
تاریخ انتشار: دوشنبه 09 آذر 1394
خانه » سایت های خبری » من یمنی ام » برای توفیق مردم یمن دعا می کنیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از من یمنی ام:

به گزارش خبرنگار  بین الملل خبرگزاری دانشجو علی اکبرولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در دیدار خود با نایف القانس رئیس شورای عالی انقلاب یمن دیدار و ضمن خوش آمدگویی به هیئت یمنی اظهار داشت: ما از دور و از طریق اخبار و بعضا به وسیله دوستان یمنی خود در جریان تحولات این کشور هستیم و ضمن تمجید فعالیت های مردم یمن برای آن ها دعا می کنیم و امیدواریم خداوند به شما توفیق بیشتری برای دفاع از حقوق مردم یمن عطا کند.

 

وی با بیان اینکه رابطه بین مردم ایران، یمن رابطه ای چندین هزار ساله است و بعد از اسلام این روابط تقویت شده است اظهار داشت: ارتباط فرهنگی بین شمال ایران و یمن ارتباطی هزار ساله است و روابطی که به برکت انقلاب ایران و انقلاب یمن برقرار شد موجب استحکام بیشتر این روابط شد.

 

ولایتی در پایان ضمن خوش آمدگویی مجدد برای هیئت یمنی آرزوی موفقیت و توفیق کرد.

 

در ادامه این دیدار نایف القانس رئیس شورای عالی انقلاب یمن در ادامه این دیدار مراتب تشکر خود را به ایران، رهبر و ملت ایران ابراز کرد و اظهار داشت: فرصت پیش آمده را غنیمت می دانم و تسلیت خود را به واسطه فاجعه یمن به ملت ایران ابراز می دارم.

 

وی اضافه کرد: روابط ایران و یمن ریشه زیادی دارد و همان طور که در گذشته ایران در قبال اشغال حبشه در کنار ما بود امروز نیز در برابر فشارهای وارد شده به این کشور در کنار ما قرار دارد البته این رابطه امروز به واسطه دین، برادری و سرنوشت یکسان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

نایف القانس با اشاره به حضور یمن در محور مقاومت اظهار داشت: برای ما این افتخار کافی است که در محور مقاومت هستیم و در قبال زروگویی امریکا، اسرائیل و ارتجاع منطقه ایستادگی می کنیم.

 

رئیس شورای عالی انقلاب یمن دیدار با اشاره به حمایت های جمهوری اسلامی از انقلاب و ملت یمن ابراز امیدواری کرد: با توجه به حجم تهاجمات بر این کشور حمایت های جمهوری اسلامی افزایش یابد.

 

وی وضعیت انسانی در یمن را فاجعه آمیز خواند و تصریح کرد: وضعیت انسانی در یمن در مرحله فاجعه آمیز به سر می برد با توجه به تهاجم ظالمانه و تحریمی که یمن در معرض آن قرار گرفته مردم این کشور در شرایط نابه سامانی به سر می برند.

 

نایف القانس با تاکید براینکه این تجاوز مردم و کل تاسیسات زیربنایی یمن را هدف قرار گرفته است یادآور شد: در حملات اخیر شاهد انهدام کامل مدارس، بیمارستان ها، پل ها و آثار تاریخی یمن بودیم.

 

رئیس شورای عالی انقلاب یمن با تاکید براینکه حملات صورت گرفته بی هدف و علیه غیرنظامیان صورت می گیرد یادآور شد: آمار شهدای غیرنظامی اعم از سالخوردگان، زنان و کودکان به 13 هزار نفر و آمار زخمیان به 20 هزار نفر رسیده است

 

**یمن در مرحله فاجعه انسانی به سر می برد

 

وی گریزی به شرط دشمن مبنی بر سرنگونی یمن زد و گفت: دشمن این کشور شرط بسته بود که ظرف 10 روز اراده مردم یمن را در هم بشکند اما امروز پس از هفت ماه شاهد ایستادگی و پایداری مردم این کشور هستیم.

 

 

**دشمن قرار بوده 10 روزه یمن را در هم بشکند اما اراده مردم یمن مانع شد

 

نایف القانس اضافه کرد: کمیته های مردمی و ارتش یمن توانستند الگوی نظامی در نحوه استفاده از تاکتیک های نظامی را ارائه دهند و این در سایه فضل خداوند و اراده ملت یمن و به هم پیوستگی قبال، جامعه، ملت و ارتش یمن میسر شده است.

 

رئیس شورای عالی انقلاب یمن با بیان اینکه این تجاوز آنی نبوده بلکه از قبل برنامه ریزی شده است تصریح کرد: همان روز که انقلاب یمن به پیروزی رسید سعی بر این داشت که با ابزارهای عربستان که تلاش می کردند انقلاب مردم یمن را مصادره کنند مقابله کند.

 

وی با تاکید براینکه ما هیچ گونه تهدیدی علیه همسایگان خود، عربستان، امارات یا کشورهای حوزه خلیج فارس عنوان نکردیم افزود: یمن هیچ گاه کشتیرانی بین المللی را تحریم نکرد بلکه دست خود را به سمت همه جامعه جهانی برای ایجاد یک شراکت واقعی دراز کرد.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروز هم با صدای بلند اعلام می کنیم که خواهان صلح و مبارزه با تروریسم هستیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین