کد خبر: 18284314
تاریخ انتشار: دوشنبه 09 آذر 1394
خانه » سایت های خبری » من یمنی ام » حزب علی عبدالله صالح طرح صلح یمن را می پذیریم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از من یمنی ام:

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، حزب رئیس جمهور سابق یمن که یکی از بازیگران اصلی در چندین ماه جنگ داخلی در این کشور است، اعلام کرد طرح صلحی را که به میانجیگری سازمان ملل در گفتگوهای عمان به دست آمده است، می پذیرد.

«کنگره عمومی خلق،» حزب علی عبدالله صالح، رئیس جمهور سابق یمن، است که بسیاری از واحدهای ارتش که در کنار شبه نظامیان انصارالله علیه نیروهای مخالف انقلاب مردمی یمن مبارزه می کنند، همچنان به آن وفادار هستند.

این حزب در بیانیه ای اعلام کرد: «یک منبع رسمی در کنگره عمومی خلق، موضع حزب را درباره پایان دادن به درگیری ها و لغو محاصره و یافتن راه حلی مسالمت آمیز برای بحران یمن، تکرار کرد».

عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن که مورد حمایت ائتلاف متجاوز سعودی است، توافق را تا زمانی که انصارالله و نیروهای صالح از طریق خروج از شهرها و تحویل سلاح های خود به قطعنامه سازمان ملل عمل کنند، منتفی دانسته است.

وی در عین حال اعلام کرده است اگر انصارالله به طور علنی این قطعنامه را بپذیرند، دولت وی به گفتگوها به میانجیگری سازمان ملل خواهد پیوست.

حزب صالح در این بیانیه افزود: هر گونه اجرای قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل باید «مطابق با ساز و کارهای عملیاتی مورد توافق همه طرف ها» انجام شود که این بدین معناست که یک توافق کلی تر باید نخست حاصل شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین