کد خبر: 18284317
تاریخ انتشار: دوشنبه 09 آذر 1394
خانه » سایت های خبری » من یمنی ام » تجاوز به یمن از قبل برنامه ریزی شده بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از من یمنی ام:

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اعضای شورای عالی انقلاب یمن صبح امروز با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت‌وگو کردند.
 
در این دیدار نایف القانع رئیس شورای عالی انقلاب یمن با اشاره به آمار بالای کشته و زخمی شدن غیرنظامیان در یمن تأکید کرد: با توجه به حملات زمینی و هوایی به یمن و هدف قرار دادن مراکز درمانی و مدارس می‌توانم بگویم آنها در پی از بین بردن کامل مدارس، راه‌ها و آثار تاریخی یمن هستند. حملات به صورت بی‌هدف و علیه غیرنظامیان صورت می‌گیرد و آنها بین نظامی و غیرنظامی تفاوتی قائل نمی‌شوند. به همین دلیل 13 هزار کشته و 20 هزار زخمی غیرنظامی حاصل حملات آنها به یمن است.
 
القانع تأکید کرد: نتایج این تجاوز در مراکز دولتی یمن نیز قابل رویت است. ولی از آنجایی که ‌آنها نتوانستند به اهداف خود برسند مردم را با سلاح و موشک مورد هدف قرار می‌دهند.
 
وی تأکید کرد: دشمنان شرط بسته بودند که ظرف 10 روز اراده ملت یمن را از بین ببرند ولی چند ماه گذشته و مردم یمن همچنان استقامت می‌کنند.
 
رئیس شورای عالی انقلاب یمن با بیان اینکه کمیته مردمی یمن و ارتش این کشور الگوی مردمی استفاده از تاکتیک‌های نظامی هستند،‌ خاطرنشان کرد: آنها توانستند به عمق دشمن نفوذ کنند و با اتحاد مردم و کمیته‌ها و ارتش یمن این موفقیت حاصل شد. در هر صورت تأکید می‌کنم این تجاوز یک تجاوز از قبل برنامه ریزی شده بود و همزمان با 21 سپتامبر 2014 و پیروزی انقلاب مردم یمن برنامه ریزی شده بود.
 
القانع ضمن قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن، گفت: با توجه به افزایش تجاوزها امیدوار هستیم حمایت‌های ایران از یمن نیز افزایش یابد. چرا که در حال حاضر یمن در مرحله فاجعه‌آمیز قرار دارد و حتی شرایط بدتر از این هم خواهد شد.
 
وی با تأکید بر اینکه ما هیچ‌گاه کشورهای همسایه خود را تهدید نکردیم تصریح کرد: ما نه تنها تهدیدی برای عربستان سعودی و کشورهای همسایه خود هستیم بلکه همواره دست خود را به سوی جامعه بین‌الملل برای مشارکت دراز کرده‌ایم.
 
وی در پایان با اشاره به زمینه‌های مشترک دینی و برادری بین ملت ایران و یمن از ملت ایران و مقام معظم رهبری قدردانی و حادثه منا را نیز تسلیت گفت.
 
به گزارش ایسنا، ولایتی نیز با بیان اینکه از طریق اخبار و بعضاً دوستان یمنی در جریان حوادث یمن هستیم خاطرنشان کرد: ما علاوه بر اینکه شما را دعا می‌کنیم استقامتتان را نیز تحسین می‌کنیم و امیدوار هستم خدا به شما توفیق بیشتری عطا کند تا بتوانید از یمن این کشور تاریخی ریشه دار دفاع کنید.
 
وی تأکید کرد: رابطه مردمان دو کشور تاریخی و با پیشینه چندهزار ساله بوده که پس از اسلام نیز بسیار تقویت شده است. همچنین با توجه به روابطی که به واسطه انقلاب ایران و یمن ایجاد شده است امیدواریم این روابط روز به روز افزایش شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین