کد خبر: 18284323
تاریخ انتشار: دوشنبه 09 آذر 1394
خانه » سایت های خبری » من یمنی ام » عفو بین الملل از انگلیس خواست تامین تسلیحات نظامی عربستان را متوقف کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از من یمنی ام:

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان عفو بین‌الملل از انگلیس خواست ارسال تسلیحات نظامی به عربستان سعودی را متوقف کند.

به نوشته گاردین، سازمان عفو بین‌الملل به دلیل وقوع جنایات جنگی در یمن، از انگلیس خواست دست از تامین تسلیحات نظامی برای عربستان سعودی بردارد.

عفو بین‌الملل گفته است به دلیل وجود شواهد مبنی بر کشتار غیرنظامیان در حملات ائتلاف سعودی در یمن، انگلیس باید ارسال تسلیحات به عربستان را متوقف کند.

سازمان عفو بین‌الملل هشدار داد مدارکی دال بر وقوع جنایات جنگی در یمن موجود است بنابراین نیاز فوری برای تحقیقات مستقل درباره خشونت‌های جاری در یمن و همچنین نیاز فوری برای تعلیق ارسال تسلیحات استفاده شده در این حملات، وجود دارد.

عفو بین‌الملل گفته است با بررسی ۱۳ حمله هوایی عربستان سعودی در «صعده» شمال شرق یمن طی ماه‌های می، ژوئن و جولای سال جاری میلادی به الگویی از زندگی هولناک غیرنظامیان یمنی دست یافته است که بر اساس آن ۱۰۰ غیرنظامی شامل ۵۹ کودک و ۲۲ زن کشته و ۵۶ تن دیگر شامل ۱۸ کودک زخمی شدند.

تحقیقات سازمان عفو بین‌الملل نشان می‌دهد، در حداقل ۴ حمله هوایی سعودی‌ها به صعده، خانه‌های مسکونی بیش از یکبار مورد حمله قرار گرفتند که این خود نشان از عمدی بودن حملات هوایی عربستان علیه غیرنظامیان است.

از ماه مارس گذشته ائتلاف سعودی‌ها در حملات هوایی خود علیه مردم یمن علاوه بر مقرهای نظامی، خانه‌های مسکونی، مدارس، مراکز خرید و دیگر زیربناهای غیرنظامیان رادر این کشور اهداف حملات خود قرار داده است.

بر اساس آمار سازمان ملل، تا کنون ۵ هزار نفر در جنگ یمن کشته و ۲۵ هزار نفر مجروح شدند که تعداد زیادی از این قربانیان حملات هوایی عربستان را غیرنظامیان تشکیل می‌دهند.

عربستان سعودی که از متحدان انگلیس در خاورمیانه است، عمده تسلیحات نظامی خود را شامل جنگنده‌های تورنادو و تایفون، بمب‌های ۵۰۰ ال‌بی برای کاربرد در این جنگنده‌ها، از جانب انگلیس تامین می‌کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین