کد خبر: 18284343
تاریخ انتشار: دوشنبه 09 آذر 1394
خانه » سایت های خبری » من یمنی ام » المسیره: آمریکا از طریق وسوسه سعودی ها در صدد تحقق اهداف خود در یمن است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از من یمنی ام:

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، تجاوزات علیه یمن که مدتی از آن می گذرد، از ماهیت اهداف واقعی متجاوزان در این کشور، پرده برداشت. 
ماجد عبدالله گزاشگر شبکه به بررسی موقعیت راهبردی یمن پرداخت و گفت: یمن به سبب موقعیت راهبردی خود، در طول تاریخ هدف طمع ورزی قدرت های مختلف بوده است. ناوگان و کشتی های جنگی آمریکا به بهانه حمایت از گذرگاه های آبی، مدت هاست که دست به کار شده و پایگاه هایی در طول خلیج عدن احداث کرده و شمار زیادی نیرو نیز در سواحل غربی دریای سرخ مستقر کرده است. آمریکا درست یک سال قبل از آغاز حملات تجاوزکارانه به یمن، تصمیم به احداث یک موج شکن شناور در منطقه خور عمیره در استان لحج یمن گرفت و علاوه بر این حضور نیروهای خود را نیز افزایش داد و هواپیماهای نظامی این کشور نیز بارها در فرودگاه نظامی العند و فرودگاه بین المللی صنعا به زمین نشستند. این اقدام آمریکا با هشیاری یمنی ها و مخالفت آنها با تحرکات نظامی این کشور در یمن روبرو شد. نگرانی های آمریکا از انقلاب مردمی در یمن افزایش یافت. هواپیماهای جاسوسی این کشور تظاهرات و تحصن یمنی ها را در صنعا زیر نظر داشتند و می ترسیدند عاملی (عبدربه منصور هادی رئیس جمهور سابق و فراری یمن) که از طریق آن برنامه های خود را در یمن اجرا می کنند، سقوط کند. به نظر می رسد آمریکا خیلی دیر به هشیاری و آگاهی مردم یمن از خطرات طرح های آمریکا پس از حوادث یازدهم سپتامبر و فروریزی برج های دوقلو، آگاه شد. بر همین اساس آمریکا پس از شکست عوامل خود در یمن، عربستان سعودی را تحت عناوینی وسوسه کننده که باعث شد این کشور خود را در برابر رقابتی برای تحقق اهداف آمریکا و اسرائیل در منطقه ببیند، وارد میدان کند. 
در ادامه گزارش آمده است: عربستان سعودی روز بیست و ششم مارس امسال حملات خود را به یمن آغاز کرد اما اکنون از تحقق اهداف مورد نظر عاجز مانده است زیرا فرهنگ آزادی خواهی و استقلال از مدت ها پیش در یمن شکل گرفته و بساط توطئه گران را به هم ریخته است. 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین