کد خبر: 183000970
تاریخ انتشار: پنجشنبه 24 خرداد 1397
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » معاونت فرهنگی-تبلیغی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

 

معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خوهران استان اصفهان خبر داد:

معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خوهران استان اصفهان گفت: 28 مدرسه علمیه خواهران استان اصفهان، با  برگزاری بیش از 150جلسه آموزشی حفظ و تفسیر جز سی قرآن کریم برای بیش از 650 طلبه خواهر و120 استاد و کادر مدارس علمیه این استان موفق به اجرای طرح نور هدایت در راستای اجرای طرح نهضت قرآنی در ماه مبارک رمضان شدند.

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، صدیقه بهشتی معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خوهران استان اصفهان گفت: طرح نور هدایت با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر تحقق شعار «10میلیون حافظ» و با شعار «هر طلبه یک حافظ» به منظور حافظ شدن حداقل10 درصد طلاب در حوزه های علمیه همزمان با سراسر کشور در استان اصفهان برگزار شد.

خانم بهشتی ادامه داد: مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران جهت انسجام فعالیتهای قرآنی، طرح «نهضت قرآنی» را در دو بخش، ویژه ی طلاب و عموم بانوان جامعه با محوریت و تمرکز بر حفظ جزء سی، آشنایی با مفاهیم و تفسیر این جزء اجرا می نماید.

وی افزود: در راستای اجرای طرح نهضت قرآنی «طرح نور هدایت» ویژه طلاب با تمرکز بر حفظ جزء سی، آشنایی با مفاهیم و تفسیر این جزء برگزار می شود.

معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خوهران استان اصفهان با اشاره به ظرفیت مبلغان و دانش آموختگان حوزه‏های علمیه خواهران گفت: به منظور اجرای طرح نهضت قرآنی دانش اموختگان و مبلغان در ماه مبارک رمضان روزانه حداقل یک جلسه قرآنی با محوریت جزء سی را اداره نموده و زمینه استمرار آن را به صورت هفتگی در طول سال فراهم می نماید.

وی افزود: انتظار می رود بیش از 1000 دانش آموخته و مبلغان در ماه مبارک رمضان جهت تحقق گسترش سبک زندگی قرآنی، افزایش سرانه و مهارت افزایی قرائت(روانخوانی و تجوید)، حفظ (ترتیبی و موضوعی) و تدبر قرآن کریم ضمن این طرح به فعالیت تبلیغی بپردازند، همچنین حدود 600 نفر از مبلغان حوزه های علمیه استان دارای فعالیت قرآنی مستمر در طول سال می باشند.

خانم بهشتی یادآور شد: در ماه مبارک رمضان با توجه به اقبال عمومی به برگزاری جلسات قرآنی و تفسیری خصوصا در بین بانوان جامعه، و ظرفیت عظیم مبلغان و دانش آموختگان حوزه علمیه خواهران؛  بهترین زمان برای بسط و اجرای فعالیتهای قرآنی با هدف معرفت افزایی و التزام عملی به آموزه‏های قرآن در بین خواهران طلبه، خانواده‏ها، زنان و دختران جامعه می باشد.

 وی در پایان افزود: از طلاب و مبلغان شركت كننده در طرح «نهضت قرآنی» در سیزدهمین جشنواره « قرآن و عترت» حوزه­هاي علميه خواهران،  تقدير به عمل خواهد آمد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین