کد خبر: 183010934
تاریخ انتشار: پنجشنبه 24 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » بیمارستان تامین اجتماعی رازی قزوین در محاسبه الکترونیکی ضریب اشغال تخت پایلوت شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیر درمان تامین اجتماعی قزوین از پایلوت بیمارستان رازی این استان در استخراج ضریب اشغال تخت به صورت الکترونیکی و مکانیزه خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکترمحمدصادق بابایی ضمن اشاره به اینکه محاسبه سیستمی ضریب اشغال تخت یکی از اهداف مهم سیستم های اطلاعات بیمارستانی و تجمیع اطلاعات آماری است، اظهار داشت: با این نرم افزار می توان نسبت به شناسایی سایر شاخص های بستری نظیر متوسط اقامت بیمار و فاصله بازگردانی که نمایانگر میزان و نحوه فعالیت بخش های بستری است، اقدام نمود.
وی افزود: حذف بخش عمده خطای انسانی، برآورد میزان و نحوه فعالیت بخش های بستری و استخراج سیستمی این گزارش در امور مدیریت بیمارستان، از جمله در مباحث نیروسنجی، از مزایای مهم استفاده از این سیستم است.
دکتر بابایی ادامه داد: با اجرای این طرح، حجم کاری کارکنان بخش و کارشناسان آمار بیمارستانی در سراسر کشور کاهش خواهد یافت و فرصت بیشتری برای ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان می یابند.
مدیردرمان تامین اجتماعی قزوین درباره چگونگی استفاده از این سیستم، اظهار داشت: ایجاد این گزارش به لحاظ پیچیدگی های فرآیندی و برخی تفاوتها در روش های کاری بیمارستان های تامین اجتماعی با دشواری هایی همراه بوده است.
وی ادامه داد: در فاز نخست، نسبت به استخراج ضریب اشغال تخت به تفکیک بخش های فیزیکی اقدام و پس از اخذ نتیجه مطلوب، در مراحل بعدی استخراج ضریب اشغال تخت به تفکیک تخصص های پزشکی و به تفکیک پزشک، در دستور کار قرار گرفت.
دکتر بابایی گفت: سازمان تامین اجتماعی در زمینه الکترونیکی کردن فرایند های کاری که در راستای رضایت بیمه شدگان صورت می گیرد، همواره پیشتاز بوده و امیدواریم با استقرار این سیستم در جهت بهبود شرایط، گام های موثری برداریم.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین