کد خبر: 183237184
تاریخ انتشار: جمعه 25 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » نمایش جراحی آنژیوپلاستی مغز در کنگره فرانسه/ هزاران پزشک دنیا نظاره گر جراحی متخصصان ایرانی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
برای نخستین بار در بیمارستان تامین اجتماعی ولیعصر(عج) قائم شهر انجام شد؛

عمل آنژیو پلاستی مغز، امروز بیست و یکم خرداد ماه، در بیمارستان تامین اجتماعی ولی عصر(عج) قائم شهر مازندران انجام و بصورت زنده و ماهواره ای در کنگره جهانی مغز و اعصاب لینک فرانسه پخش شد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، پزشکان حاضر در کنگره بین المللی مغز و اعصاب فرانسه، تکنیک درمانی آنژیوپلاستی مغز در بیمارستان ولی عصر(عج)قائم شهر را به صورت زنده تماشا کردند.
در این تکنیک درمانی که روی دو بیمار 70 و 59 ساله انجام شد، بدون شکافته شدن حفره سر، گرفتگی رگ های مغز و خون مردگی موجود در مخچه بیماران برطرف شد.

دکترمحمد توانایی مدیر کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی در راستای اهداف و برنامه های خود در مقوله ارتقای و ارائه درمان های پیشرفته و تخصصی، با تجهیز و سرمایه گذاری لازم موجبات ارائه آخرین روش های درمانی نورواینترونشن را در بیمارستان ولیعصر قائمشهر فراهم کرده است.

وی ادامه داد: جای خوشحالیست که امروز همگام با پیشرفته ترین مراکز درمانی در اروپا و آمریکا قادر به ارائه درمان پیشرفته به بیمه شدگان سراسر کشور هستیم و از اعزام بیماران به خارج کشور جهت دریافت درمان فوق تخصصی و هزینه بر پیشگیری شده است.

به گفته دکتر عسگر قربانی، جراح و فوق تخصص اینترونشنال نورو رادیولوژی مغز و سرپرست تیم پزشکی انجام این عمل، ریسک این تکنیک درمانی که فقط 2 ساعت زمان می برد، 5 تا 7 درصد است و بیمار پس از طی دوره مراقبتی تا کمتر از 48 ساعت، از بیمارستان مرخص می شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران، قابلیت ها و امکانات زیر ساختی و تجهیزات پزشکی پیشرفته را دلیل انتخاب بیمارستان تامین اجتماعی ولی عصر(عج) قائم شهر برای پخش زنده این تکنیک درمانی در کنگره بین المللی لینک پاریس دانست و گفت: امکان پخش زنده آنژیوپلاستی مغز در این کنگره فقط برای پنج کشور برزیل، کانادا، ویتنام، فرانسه و آمریکا وجود داشت که موفقیت کادر پزشکی بیمارستان تامین اجتماعی ولی عصر قائم شهر سال گذشته در انجام این عمل در حضور "پروفسور لوران اسپل" دبیر کنگره جهانی لینک فرانسه، این امکان را برای جمهوری اسلامی ایران فراهم کرد.
دکتر محمدخورشیدی وجود قابلیت‌ها و امکانات زیر ساختی و تجهیزات پزشکی پیشرفته را دلایل انتخاب بیمارستان ولی عصر(عج) قائم شهر به نمایندگی از مراکز بیمارستانی کشور ایران دانست.
وی ادامه داد: طی یکسال اخیر، قریب به 300 مورد آنژیوپلاستی مغز با حضور مراجعانی از 21 استان کشور در بیمارستان تامین اجتماعی ولی عصر(عج) قائم شهر انجام شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مازندران گفت: انجام این عمل جراحی فوق یکی از مهمترین اتفاقات علمی روز دنیا بوده که به جهانیان نشان داد سازمان تامین اجتماعی در جهت دستیابی به اهداف سازمانی خود با بهره گیری از دانش فرزندان علمی که از سرمایه های کشور ما هستند در جهت ارتقای سطح بهداشت درمان و امید به زندگی از هیچ کوششی دریغ ننموده و در این اتفاق مهم سهم بالایی دارد و می توان گفت در جهان به توفیقات و موفقیت های چشمگیری دست یافته است.

دکتر هاشم پور، رئیس بیمارستان منطقه ای ولیعصر(عج) قائمشهر گفت: برای اینکه یک عمل جراحی بصورت زنده پخش شود خصوصاً در حوزه های فوق تخصصی پزشکی باید زیرساخت های سخت افزاری و تکنولوژیکی – درمان – لحاظ گردد.

وی ادامه داد: زیرساخت های مانند لوازم و تجهیزات، نیروی انسانی متخصص و همچنین داشتن اعتماد به نفس که بتوان در مقابل چشمان هزار فوق تخصص از کل دنیا این کار را بنحو شایسته داد لازمه کار ما بود که تیم پزشکی و تیم مدیریتی بیمارستان در این مهم موفق عمل نموده اند.

دکتر هاشم پور در پایان گفت: باعث افتخار است که تمامی این امکانات در بیمارستان منطقه ای ولیعصر قائمشهر تجمیع شده است.

گفتنی است، کنگره بین المللی مغز و اعصاب لینک فرانسه یکی از مهمترین کنگره های علمی عمل های بسته مغز در جهان است که یکهزار پزشک فوق تخصص مغز و اعصاب و عروق مغز سراسر دنیا در آن حضور دارند.

لازم به ذکر است کنگره  LINNC فرانسه  یکی از معتبرترین همایش های متخصصین عروق مغز (نورواینترونشنیست) در دنیا می باشد که به صورت سالیانه برگزار می گردد. در این کنگره مرور و تبادل آخرین دستآوردهای علمی در این رشته فوق تخصصی انجام می شود و فقط  تعداد محدودی از کشورهای پیشرفته علمی و دارای رتبه علمی بالا حق پخش مستقیم عمل جراحی در این کنگره را دارند. 

مدیریت درمان استان مازندران، بیمارستان ولیعصر جزء محدود مرکز درمانی کشور است که از دانش و تجهیزات پزشکی و درمانی بروز جهانی برای انجام این عمل برخوردار است. بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران یکی از 6 کشور برتر حائز شرایط پخش مستقیم عمل جراحی در این کنگره انتخاب شد.

بازتاب سایر رسانه ها از انجام پخش زنده جراحی آنزیوپلاستی بیمارستان تامین اجتماعی ولیعصر(عج) قائم شهر در کنگره فرانسه

خبرگزاری صدا و سیما

باشگاه خبرنگاران جوان

خبرگزاری موج

خبرگزاری مهر

خبرگزاری ایسنا

پخش زنده عمل آنژیو پلاستی مغز در بیمارستان تامین اجتماعی ولیعصر(عج) قائم شهر در کنگره جهانی مغز و اعصاب فرانسه

 

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین