کد خبر: 183237203
تاریخ انتشار: جمعه 25 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » بازدید بیش از ٢هزار دانش آموز از شعب تامین اجتماعی فارس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
با هدف ترویج گفتمان بیمه ای صورت پذیرفت؛

در دومین مرحله طرح بازدید دانش آموزی ، ٢ هزار و ٣٠٠ نفر از دانش آموزان مقاطع نهم، دهم ویازدهم تحصیلی از شعب تامین اجتماعی فارس بازدید کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل تامین اجتماعی فارس در این خصوص گفت: سازمان تأمین اجتماعی، به عنوان اصلی ترین متولی بخش بیمه‌های اجتماعی و درمانی نظام جامع تأمین اجتماعی، همواره کوشیده است با تامین حداقل معیشت ، دسترسی مخاطبین خود را به خدمات اساسی مورد نیاز تضمین کند.

عبدالکریم نباتی ادامه داد : این سازمان در قبال مخاطبان خود با ارایه  تعهدات کوتاه و بلند مدت نقش خطیری در ایجاد امنیت اجتماعی ایفا می نماید و بر همین اساس آشنایی اقشار مختلف مردم به خصوص نوجوانان و جوانان کشور با وظایف و کارکردهای تامین اجتماعی بسیار ضروری است.
وی افزود : در همین راستا برای آشنایی نوجوانان و جوانان استان ، طرح بازدید دانش آموزان از شعب تامین اجتماعی برای دومین سال متوالی با هدف ارتقاء سطح آگاهی عمومی دانش‌آموزان از مفاهیم بیمه وتأمین اجتماعی،ارتقاء و اعتلای سرمایه‌های اجتماعی،ترویج فرهنگ بیمه‌های اجتماعی و گسترش پوشش بیمه ای وایجاد زمینه و بسترسازی لازم برای ارتقاء پذیرش مسئولیت اجتماعی دانش‌آموزان به عنوان نسل مولدوکارآفرین فردای کشور اجرا شد.
نباتی با اشاره به زمان اجرای طرح گفت : طبق برنامه ریزی های صورت پذیرفته و با همکاری سازمان دانش آموزی ٢ هزار و ٣٠٠ نفراز دانش آموزان دختر و پسر مقطع نهم، دهم ویازدهم مدارس فارس  در قالب گروه های ٢٣رو ٤٦ نفری پیشتازی دانش آموزی از بهمن ٩٦ لغایت خرداد ٩٧ از شعب ٣٥گانه تامین اجتماعی بازدید نمودند و از نزدیک با مفاهیم و ضرورت های بیمه و تامین اجتماعی آشنا شدند و ١٠٠ نفر از  کارشناسان تامین اجتماعی نیز با حضور در مدارس توضیحاتی را به دانش آموزان ارایه نمودند.
مدیرکل تامین اجتماعی فارس در ادامه به بیان نقاط قوت این طرح پرداخت و گفت : رشد کمی حضور دانش آموزان در مرحله اول از ٨٠٠ نفر به ٢هزار و٣٠٠نفر در مرحله دوم  ، استقبال دانش آموزان از مباحث بیمه ای ، گفتگوی چهره به چهره دانش آموزان با کارشناسان و مسئولین تامین اجتماعی ،  ارایه بسته های آموزشی معرفی مضامین تامین اجتماعی به دانش آموزان و معرفی بیمه زنان خانه دار، اختیاری و مشاغل آزاد به دانش آموزان از نقاط قوت این طرح بود .
 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین