کد خبر: 183773025
تاریخ انتشار: دوشنبه 28 خرداد 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » ضرورت بازرسی از محل سکونت مقرری بگیران بیمه بیکاری کاهش می یابد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
از طریق توسعه سیستم های مکانیزه و اتصال به پایگاه های اطلاعاتی؛

رئیس گروه بیمه بیکاری و تعهدات کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی بازرسی از محل سکونت مقرری بگیران بیمه بیکاری را تنها یکی از راهکارهای بررسی وضعیت اشتغال عنوان کرد و افزود: سازمان تامین اجتماعی در صدد است با توسعه سیستم های مکانیزه و اتصال به پایگاه های اطلاعاتی سایر مراجع قانونی، ضرورت بازرسی از محل سکونت افراد را کاهش دهد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمد بایندریان اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی با استناد به آیین‌نامه اجرایی قانون بیمه بیکاری ملزم است که اشتغال مجدد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری را بررسی کند.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر با بهره گیری از سیستم های مکانیزه و از طریق همپوشانی اطلاعات مقرری بگیران بیمه بیکاری با پایگاه اطلاعاتی اتحادیه‌ها و اصناف مختلف و همچنین همپوشانی اطلاعات لیست حق بیمه ارسالی توسط کارفرمایان و یا نتایج بازرسی انجام شده از کارگاهها موضوع اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری را رصد می کند.

وی ادامه داد: بازرسان سازمان تامین اجتماعی حرمت و شأن مقرری بگیران بیمه بیکاری را حفظ می کنند و معمولا قطع مقرری بیمه بیکاری پس از دو تا سه بار بازرسی و عدم حضور فرد و یا اطمینان از اشتغال وی انجام می شود.

بایندریان تأکید کرد: قطع مقرری بیمه بیکاری تنها پس از احراز اشتغال انجام می شود و حتی مقرری بگیر بیمه بیکاری می‌تواند به اداره کار و امور اجتماعی مراجعه کند و در نهایت بازرسی مشترک میان اداره کار و تامین اجتماعی معیار نهایی برای برقراری یا قطع مقرری بیمه بیکاری خواهد بود.

وی افزود: مقرری بگیران بیمه بیکاری در صورت اشتغال باید ظرف 15 روز آن را به سازمان تأمین اجتماعی اعلام کند و بازرسی های سازمان تأمین اجتماعی نیز در راستای اجرای این قانون انجام می شود تا از استفاده من غیر حق از منابع عمومی جلوگیری شود.

رئیس گروه بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی در مورد میزان مقرری بیمه‌بیکاری گفت: به موجب قانون بیمه بیکاری میزان مقرری بیمه بیکاری معادل 55 درصد متوسط دستمزد روزانهِ ظرف 90 روز پیش از تاریخ بیکاری است؛ برای افراد متاهل یا متکفل حداکثر تا 4 نفر به ازای هر نفر 10 درصدِ حداقل دستمزد هم به آن اضافه می‌شود.

بایندریان تأکید کرد: بر اساس قانون مقرری‌بیکاری در هر صورت از حداقل دستمزد کمتر نخواهد بود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین