کد خبر: 183799197
تاریخ انتشار: دوشنبه 28 خرداد 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » تجمع آمریکایی ها در اعتراض به سیاست جدید مهاجرتی ترامپ + تصاویر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

صدها نفر از معترضان به سیاست های جدید رئیس جمهوری آمریکا در قبال مهاجران غیرقانونی، مقابل یک بازداشتگاه مهاجران در ایالت نیوجرسی تجمع کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ صدها نفر از مردم آمریکا به همراه تنی چند از اعضای کنگره این کشور در اعتراض به سیاست جدید مهاجرتی دولت دونالد ترامپ که باعث جدایی کودکان از والدین مهاجرشان شده است، در ایالت نیوجرسی تجمع کردند.

همچنین 5 نفر از نمایندگان کنگره آمریکا که برای دیدار با چند تن از مهاجران بازداشت شده به این نیوجرسی رفته بودند، به تجمع مخالفان پیوستند.

دولت ترامپ با سیاست تحمل صفر خود تصمیم گرفته با همه مهاجران غیرقانونی بدون استثنا برخورد قضایی کند و در نتیجه این سیاست، کودکان آنها تا زمانی که تکلیف والدین مشخص نشود از آنان جدا می شوند.

آمار وزارت امنیت داخلی آمریکا نشان می دهد که ماموران مرزی این کشور طی 6 هفته گذشته نزدیک به دو هزار کودک را از والدین مهاجرشان جدا کرده و با نگه داری آنها در اردوگاه‌های جداگانه، به پدر و مادر آنها فشار وارد می کند.

مقام های کاخ سفید در حالی از این سیاست به عنوان مانعی برای مهاجرت غیرقانونی دفاع می‌کنند که ترامپ برای فرار از انتقادها دمکرات ها را مقصر این وضعیت می داند.

ترامپ در پیامی توئیتر نوشت که در صورت حمایت دمکرات های کنگره آمریکا از لایحه مهاجرتی وی، سیاست جدا کردن کودکان مهاجران از والدینشان پایان می یابد.

ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهور آمریکا نیز جزو منتقدان این سیاست دولت است.

سخنگوی همسر ترامپ به شبکه خبری سی ان ان گفت که وی از دیدن جدایی کودکان از والدینشان احساس انزجار می کند....................
پایان پیام/ ۲۱۸

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین