کد خبر: 183848212
تاریخ انتشار: دوشنبه 28 خرداد 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » تلاش گروه‎های سیاسی برای پایان اختلاف میان نوری المالکی و مقتدی صدر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ صادق اللبان از رهبران ائتلاف دولت قانون از تلاش برخی گروه های سیاسی برای بهبود روابط میان نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون و سید مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق خبر داد.

وی گفت: برخی رهبران گروه های سیاسی تلاش می کنند تا اختلافات میان نوری المالکی و سید مقتدی صدر را از بین برده و دیدگاه های این دو را با هدف تسریع در روند تشکیل دولت جدید نزدیک کنند.

اللبان افزود: دعوت حیدر العبادی رئیس ائتلاف النصر برای نشست گروه های سیاسی دروازه ترسیم نقشه دولت آینده و تعیین نخست وزیر به شمار می آید.

وی از حیدر العبادی به عنوان مهمترین نامزد نخست وزیر برای چهار سال آینده در عراق خبر داد.

ایاد علاوی رئیس ائتلاف الوطنیه نیز گفت: استفاده از واژه فضای ملی در روزهای گذشته به شدت افزایش یافته است و ما اعتقاد داریم که این واژه به معنای تعامل با اکثر گروه های سیاسی به شمار می آید.

شوان الداودی از نمایندگان عضو اتحادیه ملی کردستان از نزدیک شدن این حزب با حزب دموکراسی کردستان جهت تشکیل ائتلاف کردستان خبر داد.

وی هدف این ائتلاف را مشارکت در دولت جدید و بازنگری در مناطق مورد نزاع میان اقلیم کردستان و دولت عراق توصیف کرد.

این در حالی است که رحیم الدراجی از اعضای حزب تغییر کردستان نسبت به بروز تقلب در انتخابات پارلمانی ابراز تاسف کرد و اظهار داشت که میزان تقلب در کردستان از 66 درصد فراتر رفت.

وی تأکید کرد که برخی گروه های سیاسی به دستگاه قضایی برای مخفی نگهداشتن تقلب در انتخابات فشار می آورند اما عراقی ها باید به شدت نسبت به دور زدن اراده آنها هوشیار باشند.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین