کد خبر: 184176883
تاریخ انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1397
خانه » حواشی » معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » پایگاه معاونت پژوهش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران،
(زهرا پرتقالی) استاد حوزه بیان کرد:یکی از اصلی ترین مسائلی که موجب می شود تربیت فرزند سالم و صالح آسان شود محیط صمیمی و جذاب خانواده می باشد رکن اصلی صمیمیت و عاطفه در خانواده مادراست. زنان در خانواده دو وظیفه مهم دارند قسمتی در ارتباط با فرزندان و قسمتی دیگر در ارتباط با همسر که با توجه به اهمیت این نقش می توانند نقش بسزایی در معنویت افزایی افراد خانواده داشته باشند.
وی ادامه داد: برای تقویت معنویت در خانواده توجه به راهکارهای ذیل مهم می باشد: 1- مطالعه و مشاوره (معرفت افزایی) برای این منظور تعیین زمان و برنامه ریزی مستمر ضروری است. خوب است در زمانی کوتاه تفسیر آیه ای از قرآن یا قطعه ای کوتاه از ندگی ائمه یا ادبیاتی از حافظ و مولوی خوانده شود.
پرتقالی بیان کرد: همچنین صرف وقت برای عمل به آنجه فهمیده ایم ، انجام کارهای خیریه ، حضور در مراکز و اماکن معنوی به همراه افراد خانواده، توجه به خویشتن ، بزرگ نمایی اعمال نیک ، عدم تحقیر و بصیرت و هوشیاری در خانواده در گذراندن اوقات فراغت و تفریح ها از مهارتهای رفتاری جهت تقویت بنیان خانواده برشمرد.
وی درآخر تأکید کرد: راه افزایش معنویت معرفت افزایی است که رکن اصلی خانواده یعنی مادر هم خودش باید اهل مطالعه باشد هم همسر و فرزندان را ترغیب کند .
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین