کد خبر: 184203025
تاریخ انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » پرویز مشرف رد صلاحیت شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ مسئولان بررسی سوابق و صلاحیت ثبت نام کنندگان در رقابت های انتخاباتی پاکستان درخواست پرویز مشرف رئیس جمهور پیشین این کشور برای حضور در رقابت های انتخاباتی از دو حوزه چیترال و کراچی را رد کرد.

رئیس دادگاه عالی پاکستان روزهای گذشته درخصوص پرونده قضایی علیه پرویز مشرف به اتهام خیانت به کشور، از وی خواسته بود که در صورت بازگشت به کشور و حضور در جلسات دادگاه، به وی ضمانت داده می شود که بازداشت نخواهد شد.

رئیس دادگاه عالی همچنین با ارائه درخواست پرویز مشرف به کمیسیون انتخابات به منظور حضور در رقابت های انتخاباتی به طور موقت موافقت کرد اما با پایان ضرب الاجل دادگاه عالی و عدم بازگشت مشرف به پاکستان، دادگاه عالی موافقت موقت خود را پس گرفت و حضور مشرف در انتخابات را ممنوع اعلام کرد.

مشرف پس از اینکه از سمت ریاست جمهوری پاکستان کناره گیری کرد، پرونده های متعددی علیه وی در دادگاه به جریان افتاد که از جمله اهانت به قضات دیوان عالی و دست داشتن در قتل بی نظیر بوتو نخست وزیر فقید این کشور از آن جمله بود اما با تمام این وجود وی پس از چند ماه توانست خاک پاکستان را به بهانه معالجه بیماری ترک کند.

وی که اکنون خارج از پاکستان به سر می برد و از ترس محاکمه از آمدن به کشور خودداری می کند، اذعان دارد که ارتش در جلوگیری از محاکمه اش در دادگاه به جرم خیانت به کشور نقش مهمی داشته و به وی برای خروج کمک کرده است.


.................
پایان پیام/ ۲۱۸

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین