کد خبر: 184455554
تاریخ انتشار: پنجشنبه 31 خرداد 1397
خانه » سایت های خبری » ندای انقلاب » اولین آزادراه ایران با سرعت مجاز ۱۳۰ کیلومتر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که سرعت تردد در آزادراه کنارگذر جنوبی تهران برای ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت طراحی شده است، گفت: پیشرفت فیزیکی این پروژه ۴۷درصد است.

به گزارش چی 24 به نقل از ندای انقلاب: به گزارش ندای انقلاب، خیرالله خادمی در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از آزادراه کنارگذر جنوبی تهران،‌ اظهار کرد: برای بهره‌برداری کامل از این پروژه که در چهار استان قزوین،‌ البرز، تهران و مرکزی قرار دارد باید همه قطعات ساخته شود؛ قطعه شماره ۴ این آزادراه از اتوبان تهران ــ قم تا اتوبان قم ــ گرمسار به‌طول ۳۸ کیلومتر حدود ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد:‌ قطعه ۲ حدفاصل ماهدشت ــ ساوه به‌طول ۵۰ کیلومتر ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی،‌ قطعه ۳ از اتوبان ساوه تا قم به‌طول ۳۰ کیلومتر ۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی و قطعه یک از آبیک تا اتوبان ساوه (ماهدشت و اشتهارد) به‌طول ۴۰ کیلومتر در حال حاضر ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان این‌که مجموع پیشرفت فیزیکی کل پروژه حدود ۴۷ درصد است، تصریح کرد:‌ با بهره‌برداری از آزادراه کنارگذر جنوبی تهران،‌ ترافیک استان‌های قزوین،‌ زنجان، تبریز از چرمشهر به‌سمت شرق کشور از تهران خارج می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حدود صورت‌وضعیت ۸۷۰ میلیارد تومانی برای این پروژه،‌ گفت:‌ البته کارکرد پیمانکار حدود ۱۵۰ میلیارد تومان بیش از این مبلغ است.

منبع :‌ تسنیم

انتهای پیام/

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین