کد خبر: 184609810
تاریخ انتشار: جمعه 01 تير 1397
خانه » سایت های خبری » ندای انقلاب » قیمت نفت افزایش یافت/ چشم بازار نفت به نشست اوپک
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قیمت نفت به علت بلاتکلیفی بازار در مورد تصمیم اوپک برای افزایش یا عدم افزایش تولیدش و همچنین نگرانی از اعمال تعرفه چین بر واردات نفت خام از آمریکا، بالا رفت.

به گزارش چی 24 به نقل از ندای انقلاب: به گزارش ندای انقلاب به نقل از رویترز، قیمت نفت در ساعات اولیه مبادلات آسیایی بیش از یک درصد افزایش یافت.

از آنجایی که مشخص نیست که اوپک با افزایش تولید در نشست امروز در وین موافقت کند یا نه، قیمت نفت افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۸۴ سنت افزایش ۶۶.۳۸ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱.۲ دلار افزایش ۷۴.۰۷ دلار معامله شد.

کشورهای عضو اوپک و به همراه برخی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ نفت امروز در مقر این سازمان در وین نشست دارند، تا در مورد سیاست تولید این سازمان بحث کنند.

این سازمان از ابتدای سال ۲۰۱۷ به منظور توازن بازار و تقویت قیمت نفت، عرضه خود در بازار را محدود کرد.

عربستان و روسیه به افزایش تولید تمایل دارند. ایران و دیگر اعضا با این اقدام مخالف هستند.

گرگ مک کنا، استراتژیست ارشد بازار گفت: «تصمیم قطعی اوپک و شرکایش تا شنبه مشخص نخواهد شد و یکی از موضوعات مهمی است که تجار در حال رصد هستند.»

دیگر بی ثباتی موجود در بازار، تعرفه های احتمالی چین بر واردات نفت خام از امریکاست که ممکن است پکن در تلافی اختلاف با واشنگتن اعمال کند. اختلافی که در یک طرف آمریکا و در طرف دیگر چین و اتحادیه اروپا و هند قرار دارند.

در صورتی که چین تعرفه ۲۵ درصدی بر واردات نفت آمریکا وارد کند، این نفت دیگر در چین رقابتی نخواهد بود و واشنگتن را وارد به یافتن مشتریان دیگر خواهد کرد.

منبع : فارس

انتهای پیام/

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین