کد خبر: 184614062
تاریخ انتشار: جمعه 01 تير 1397
خانه » سایت های خبری » ندای انقلاب » یمن با دنبال کردن راه امام حسین(ع) پیروز خواهد شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
چمران در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران:

رئیس سابق شورای شهر تهران تاکید کرد: یمن مظلوم امروز راه امام حسین(ع) را دنبال می کند و ان شاءالله پیروز خواهند شد.

به گزارش چی 24 به نقل از ندای انقلاب: به گزارش ندای انقلاب، مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران به‌مناسبت ۳۱ خرداد سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار گفت:‌ حزب‌الله لبنان، جهاد اسلامی فلسطین و حماس راه امام حسین(ع) را دنبال کردند و پیروز شدند.

وی افزود: یمن مظلوم هم امروز راه امام حسین(ع) را دنبال می‌کند و ان‌شاءالله پیروز خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شهید چمران اعتقاد راسخ به «ما می‌توانیم» داشت ، اظهار داشت: ایشان دانشمند بزرگی بود که در عداد دانشمندان بزرگ رشته خود یعنی فیزیک پلاسما محسوب می‌شد.

رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: شهید چمران در سال ۴۹ پس از ۱۴سال حضور در آمریکا، به لبنان رفت و خطاب به رزمندگان گفت «من برای شما بشارتی عظیم آورده ام که حلّال همه مشکلات است؛ بشارتی که طاغوت ها را سرنگون می‌کند. بشارت خیر، بشارت پیروزی و وصل به معشوق؛ این بشارت، شهادت است. من می‌خواهم با اسرائیل ولو با مشت بجنگم. می‌خواهم به اسرائیل بفهمانم که آن ها را روسیاه خواهم کرد.»

وی خاطرنشان کرد: شهید چمران رزمنده‌ای قوی بود که در رزم و جنگ های چریکی بی نظیر بود؛ وی توانست سیاستمداری عارف و هنرمندی لطیف الطبع باشد. او دانه های مقاومت اسلامی در لبنان را غرس و در برابر فالانژها هشت سال ایستادگی کرد.

چمران تاکید کرد: شهید چمران در ایران توانست، شب تیره شکست پاوه را به حماسه‌ای بزرگ تبدیل کند؛ در سوسنگرد محاصره را بشکند و به قلب تانک های دشمن بزند و آن ها را شکست بدهد.

وی ادامه داد: شهید چمران توانست در شرایط بسیار سخت آن روز اهواز که نان پیدا نمی‌شد، در شش ماهه اول جنگ، زیردریایی بسازد و همانجا به آب بیاندازد.

رئیس بنیاد شهید چمران گفت: او توانست اولین موشک ایران را آزمایش کند و ستاد جنگ های چریکی را در معیت آیت‌الله خامنه ای شکل بدهد.

انتهای پیام/

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین