کد خبر: 184778397
تاریخ انتشار: شنبه 02 تير 1397
خانه » حواشی » معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » پایگاه معاونت پژوهش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

خانم ثقفی اظهار کرد: پیرو بیانات  وتاکید رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در حمایت و تولید از کالای ایرانی  این کرسی آزاد اندیشی برگزار شد.

در این کرسی «خانم فاطمه تاج آبادی» به عنوان طلبه ارائه دهنده بیان کرد:  خرید و استفاده از کالای ایرانی باعث حمایت از تولید ایرانی وایجاد اشتغال ودر نهایت پیشرفت اقتصادی کشور می شود.

وی حمایت از کالای ایرانی وتولید کنندگان محصولات با کیفیت را بسیار مهم و حیاتی دانست و افزود : باید مسئولین با برداشتن موانع وتشویق سرمایه گذاران و ترغیب مردم به خرید کالای وطنی به رشد و با لندگی کشور کمک کنند.

خانم تاج آبادی با اشاره به زندگانی علمای بزرگ از جمله آیت الله مرعشی(ره) ،آیت الله مدرس(ره) ،آیت الله بافقی(ره) ،درمورد استفاده از کالای ایرانی که خود مبدأ عمل بوده اند  تصریح کرد: شهید آیت الله مدرس (ره) درجایی عرض کردند:«من لباسم را عوض نمیکنم مگر اینکه پارچه ایرانی در بازار بیاید  وآن راتهیه کنم».

طلبه ارائه کننده اظهار کرد: نکته مهم دیگر فرهنگ سازی در جامعه است که اولا مسئولین ونهادهای مختلف باید به میدان بیایند و تعصب به جنس ایرانی داشته باشند و دوما شهر به شهر ،محله به محله و روستا به روستا کار فرهنگ سازی را انجام دهیم و در جمع این افراد رسالتمان این باشد که ضرورت حمایت از کالای داخلی را به درستی تبیین کنیم.

در ادامه «خانم صغری حیدری» به عنوان طلبه مخالف با اشاره به بی کیفیت بودن برخی از کالاهای ایرانی خاطرنشان کرد: اگر برخی کالای بی کیفیت چینی خریداری می نمایند صرفا به خاطر برند خارجی بودن است و گاهی مواقع تاکید بر خریدن کالای ایرانی در خانواده ضمن مخالفت اعضای خانواده بعضا باعث مشاجره و اختلاف نیز می شود.

وی با بیان اینکه چرا دولت جهت تقویت کیفیت کالاها برنامه جدی انجام نمی دهد افزود: با خرید یک کالای ایرانی چندان رونقی در اقتصاد کشور ایجاد نمی کند.

خانم تاج آبادی در پاسخ به دیدگاه مخالف بیان کرد: هرچند برخی از اجناس ایرانی از لحاظ کیفیت پایین است اما اجناس باکیفیت ایرانی کم نداریم، از طرفی با خرید اجناس خارجی فقط به اقتصاد مملکت خودمان ضربه می زنیم و باعث تعطیلی صدها کارخانه و بیکاری صدها کارگر ایرانی می شویم.

وی افزود: اگر هر خانواده ایرانی یک کالای ایرانی خریداری کند مصداق ضرب المثل قطره قطره جمع گردد وانگی دریا شود است و هزاران جنس می شود که می تواند بازار اقتصادی کشور را رونق بخشد.

خانم «زهرا سلیمانزاده» به عنوان استاد داور بیان کرد: حمایت ازکالای ایرانی ورونق اقثصادکشوریک ضرورت است وآحادجامعه بایدنسبت به آن حساسیت داشته باشند لذا بعضا گرچه به واسطه تبلیغات انجام شده ،خرید کالای خارجی یک ارزش محسوب می شود اما ما باید در محیط خانواده ودوستان به عنوان یک سرباز ولایت ایفای نقش کنیم وبه روشنگری دراین خصوص بپردازیم .

وی با تاکید بر حمایت از کالای ایرانی تصریح کرد: مسلما اگرموضوع خوب تبیین وتفهیم شودتاثیرگزارخواهد بود و از آنجایی که داشتن کشوری  با اقتصادی پویا   آرزوی هر ایرانی است لذا اگر اهمیت نقش حمایت از کالای ایرانی در رسیدن به قله اقتدار خوب ترسیم شود هر ایرانی خرید کالای ایرانی را برای خود واجب می داند.

مدیر مدرسه علمیه کوثر خاتم با بیان تاریخچه اقتصادی کشورهای پیشرفته و تعصب آنها نسبت به خرید کالای وطنی خاطر نشان کرد: کمتر کسی می داند کشور چین که امروزه بازار کشورما را درقبضه خود در آورده و هزاران کارگاه تولیدی را به تعطیلی کشانده است در یک برهه زمانی از کفش های چوبی استفاده می کردند و اصرار داشتند تا زمانی که صنعت ساخت کفش در کشورشان وارد نشود از خرید کفش های خارجی خود داری نمایند.

وی در پایان یاد آور شد: ما باید شرایط سخت خانواده کارگران ایرانی که به خاطر رونق بازار کالای خارجی بیکار شده اند را  به تصویر بکشیم، مسلما بی توجه و بی خیال نسبت به آنها نخواهیم بود ، با این وجود هر طلبه بایدوظیفه خودش بداند که نسبت به عملی شدن کلیه  منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تمام تلاش خود را انجام دهد ودر خصوص خرید کالای ایرانی نیز همین حساسیت  وتوجه را داشته باشند .

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین