کد خبر: 184822224
تاریخ انتشار: شنبه 02 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاریخ جدیدی برای امت اسلامی آغاز شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ مراسم بزرگداشت سی و هفتمین سالروز شهادت دکتر چمران توسط جنبش امل لبنان در بیروت برگزار شد.

محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) تاریخ جدیدی برای امت اسلامی آغاز شد.

وی افزود: نهضت مستضعفان از آن زمان شروع شد و شاهد بیداری و برافراشته شدن پرچم آنان و بدست آمدن پیروزی های مستمری در این زمینه بودیم.

فتحعلی تصریح کرد: پیروزی لبنان بر دشمن صهیونیستی و اخراج رژیم از لبنان در سال 2000، پیروزی بر صهیونیست ها در جنگ سی و سه روزه در سال 2006 و شکست تروریست های تکفیری در سال های اخیر، دروازه های پیروزی ملت ها را گشوده است.

وی اظهار داشت: ایران در پرتو رهبری حکیمانه و دولت حسن روحانی همواره در کنار ملت لبنان خواهد ایستاد تا همه توطئه ها علیه لبنان و امت اسلایم را در سراسر جهان ناکام کند.

سفیر ایران در لبنان ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران این مساله را برگرفته از تکلیف شرعی و واجب اسلامی می داند و این چیزی است که امام خمینی(ره) به ما یاد داد.

وی خاطرنشان ساخت: مقاومت به فضل خون مجاهدان به ویژه شهید چمران و رهبری حکیمانه سید حسن نصرالله و نبیه بری رئیس پارلمان توانست موفقیت های بسیاری بدست آورد.

فتحعلی با اشاره به حمایت گسترده مردم از مقاومت گفت: همگان وظیفه دارند از این ارث بزرگ جانفشانی و دستاورد محافظت کنند.

محمد نصرالله رئیس شورای اجرایی جنبش امل لبنان نیز روز پنجشنبه به مناسبت سالروز شهادت شهید چمران پیامی را در پایگاه اجتماعی فیسبوک منتشر کرد.

وی نوشت: حمزه دوران اولین گلوله را علیه صهیونیست ها شلیک کرد و آتش مقاومت را در دل ها و جان ها زنده کرد.

نصرالله افزود: او دوست و همراه امام صدر بود و امید دستیابی به عزت و کرامت را به رشته تحریر درآورد.

عضو ارشد جنبش امل تصریح کرد: وی حضور پررنگی در مقابله با شاه و پروژه های  استکبار داشت، عالمی زاهد و مومن بود و عشق و عرفان الهی را به ما آموخت و فن نبرد را نیز به ما یاد داد.

وی اظهار داشت: شهید چمران سازنده طلوعی بی پایان، صدای محرومان و جنگجویی بود که از پا ننشست تا بر اساس ایمان به اینکه جهاد دروازه ای از دروازه های بهشت است با شهادت به اعتلا دست یابد.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین