کد خبر: 184964131
تاریخ انتشار: یکشنبه 03 تير 1397
خانه » سایت های خبری » وارث » فضای مجازی را به بستری مناسب برای تبلیغ دین تبدیل کنیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی:

عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی تصریح کرد: ما باید بکوشیم که با هوشمندی و درایت، فضای مجازی به بستری مناسب برای تبلیغ آموزه های دینی تبدیل شود.

به گزارش چی 24 به نقل از وارث:
فضای مجازی را به بستری مناسب برای تبلیغ دین تبدیل کنیموارث:حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پیروزمند ضمن گرامیداشت اول تیرماه سالروز صدور فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سال 69 که به همین مناسبت روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی هم نامیده می شود، اظهار داشت: با توجه به شرایط امروز جامعه، اهتمام در زمینه تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی مستلزم تحول درشیوه‌ها، الگوها و همچنین اشراف به نیازها و اولویت هاست.

وی افزود: آنچه مسلم است این که تبلیغ و اطلاع رسانی در هر عرصه ای به خصوص عرصه حساس و فراخ دین، خودش نوعی مهارت به شمار می رود که باید آن را کسب کرد و در جای مناسب از آن بهره گیری داشت.

این محقق و پژوهشگر حوزوی همچنین با بیان این که در دنیای کنونی ما باید از ابزارهای نوین تبلیغ دین، استفاده لازم را داشته باشیم، گفت: امروز اینترنت و فضای مجازی با وجود همه آفت ها و آسیب هایی که دارد ، یک بستر و شرایطی برای ما فراهم کرده که بتوانیم حرف خود و آموزه های اسلامی را در آن بیان کنیم و لذا باید از این فرصت نهایت بهره برداری را در جهت اهداف دینی و انقلابی داشته باشیم.

وی با تاکید بر این که امروز ما در عصر ارتباطات و جنگ تبلیغات به سر می بریم، افزود: یکی از رموز مهم موفقیت در عرصه تبلیغات آن هم در چنین دوره ای این است که باید براساس نیازهای جامعه و فطرت انسان صورت گیرد تا بتواند در مردم نفوذ یابد، ضمن آن که انجام تبلیغ درست دینی باید به گونه ای باشد که زمینه تحول و اصلاح جامعه را فراهم کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین