کد خبر: 185187174
تاریخ انتشار: دوشنبه 04 تير 1397
خانه » حواشی » پايگاه اطلاع رساني آثار حضرت آيت الله مصباح يزدي » علامه مصباح: وظیفه کمیته امداد، همان وظیفه دولت است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از پايگاه اطلاع رساني آثار حضرت آيت الله مصباح يزدي:

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آثار حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های این نهاد اظهار داشت: از روزی که کمیته امداد به فرمان امام راحل(ره) تشکیل شد و کار خود را در مقیاس کوچک آغاز کرد، بنده به نظرم آمد که این، یکی از بهترین کارهایی است که می‌تواند انجام شود.

علامه مصباح یزدی با استناد به آیات متعددي از قرآن کریم در زمينه رسیدگی به محرومین و اهمیت آن در دین مبین اسلام، گفت: هر حكومتی سعی می‌کند مردم خود را راضی نگه دارد و دولت‌ها در سراسر جهان مي‌كوشند با ارائه خدمات به شهروندان، رضایت آن‌ها را کسب کنند. از همين‌رو همه دولت‌ها، از جمله دولت اسلامی کارهای زیادی را انجام می‌دهند و دستگاه‌های مختلفي را ایجاد کرده‌اند تا فقر از جامعه برطرف شود؛ لذا نهادی مانند کمیته امداد که مستقیماً در پي فقرزدائی است، کار دولت را انجام می‌دهد.

وی افزود: در واقع کاری که دولت با چندین واسطه در پی اجرای آن است، کمیته امداد آن را مستقیماً انجام می‌دهد. این در حالی است که بسیاری از فعالیت‌های دولت به جاي فقرزدائي، به فربه‌تر شدن ثروتمندان و فقیرتر شدن فقرا می‌انجامد و به سود برخی رانت‌خواران تمام می‌شود.

استاد اخلاق حوزه علميه قم با اشاره به این‌که طبیعتاً کسانی که در نهاد کمیته امداد امام خمینی(ره) مشغول به کار می‌شوند، از پاک‌ترین افراد هستند، افزود: مسئولین کمیته امداد به دنبال شهرت و محبوبیت نیستند؛ بلکه در پي خدمت به خلق هستند.

آیت‌الله مصباح یزدی در پايان با اشاره به مشکلات و سختی‌هایی که برخی اقشار محروم با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند، خاطر نشان كرد: این افراد علیرغم فشارهای زندگی، بر اساس ایماني كه به خداوند دارند، ناشکری نمی‌کنند؛ این نشان از عظمت روحی آنها دارد؛ طبیعتاً خدمت به چنین کسانی بدون طمع رسیدن به پست و مقام، اجری فراوان دارد.

گفتني است رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این دیدار صمیمی كه در تاريخ شانزدهم خردادماه  برگزار شد،‌ گزارشي از عملكرد اين نهاد ارايه كردند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین