کد خبر: 185199987
تاریخ انتشار: دوشنبه 04 تير 1397
خانه » بازرگانی و صنعت » پدال » شک و تردیدهای خرید تیبا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از پدال :

رپورتاژ: محال است به فکر خرید خودرو باشیم و چند مدل را با یکدیگر مقایسه نکنیم. صفر بخریم یا دست دوم؟ صفر این مدل را بخریم یا دست دوم آن مدل؟ این‌ها دو سؤال از چندین سؤالی است که بیشتر از همه فکرمان را مشغول می‌کند. احتمالاً اگر پولی زیر 30 میلیون تومان داشته باشید، به خرید تیبا صفر از نوع صندوق‌دار یا هاچ‌بک، 206 کارکرده، ریو کارکرده و پژو پارس کارکرده فکر کرده‌اید و از سایت‌هایی مانند سایت دیوار، قیمت‌های مختلف خرید تیبا صندوق‌دار صفر و سایر خودروهایی را که با این میزان پول می‌توان صاحب شد، با هم مقایسه کرده‌اید. اما تفاوت هر کدام از این خودروها در چیست و محل اصلی تردید کجاست؟ در ادامه به مقایسه تیبا صفر با پژو پارس و ریو خواهیم پرداخت.

تیبا یا پارس؟

برای عده‌ای مهم نیست خودرو صفر باشد یا دست دوم، تنها کیفیت ساخت و عمر بالای خودرو حائز اهمیت زیاد است. ابتدا پژو پارس کارکرده و تیبا صندوق‌دار صفر را با هم می‌سنجیم. پژو پارس از نظر قدرت موتور از تیبا قوی‌تری است، اما وقتی پای کارکرده و نو وسط می‌آید، باید کمی دقت بیشتری به خرج داد. قدرت موتور یک پارس کارکرده با تیبا صفر در حد برابری قرار دارد، چه‌بسا تیبا قدرت موتور بهتری داشته باشد، آن هم به دلیل آکبند بودن. به‌عنوان‌مثال در سایت دیوار با پولی حدود 26 تا 27 میلیون تومان که قیمت خرید تیبا صندوق‌دار صفر است، می‌توان یک پژو پارس مدل سال 1388 با 130 هزار کیلومتر کارکرد خرید. قاعدتاً خودرویی که 9 سال از عمر آن می‌‌گذرد، کیفیت یکسانی با خودروی صفر کیلومتر ندارد. از نظر شتاب، تیبا 13.5 ثانیه را به خود اختصاص داده اما پژو پارس دوگانه‌سوز در رقم 11 ثانیه مانده است. شاید جالب باشد اگر بدانید تیبا از پارس سرعت بیشتری دارد. رقم تیبا 200 کیلومتر در ساعت و رقم پارس 190 کیلومتر است. همچنین تیبا از نظر فنی تجهیزات بیشتری نسبت به پارس دارد، تجهیزاتی اعم از فرمان هیدرولیک، ساعت دیجیتال و کمربند ایمنی مجهز به سیستم کشنده. نکته آخر در خصوص مقایسه این دو خودرو، مصرف کمتر تیبا نسبت به پژو پارس و هزینه نگهداری پایین‌تر آن نسبت به این خودرو است.

ریو یا تیبا؟

حالا به این سؤال می‌رسیم. ریو کارکرده یا تیبا صفر؟

تیبا صندوق‌دار نسبت به ریو سرعت و شتاب بیشتری دارد و درعین‌حال وزن آن از ریو کمتر است. حجم باک دو خودرو نیز حدوداً رقم برابری دارد. ریو در بازار در دو مدل مونتاژ شده سایپا و تولید کره جنوبی موجود است. کاربران شبکه‌های اجتماعی در خصوص تفاوت قدرت موتور این دو خودرو می‌گویند به طرز شگفت‌آوری تیبا هاچ‌بک و صندوق‌دار در مقایسه با ریو قدرت موتور بیشتری دارد. همچنین از نظر خدمات پس از فروش، تیبا به‌مراتب بالاتر از ریو رضایت صاحبانش را کسب کرده است، به‌خصوص درزمینهٔ در دسترس بودن قطعات.

بنابراین به نظر می‌رسد، خرید تیبا صندوق‌دار صفر نسبت به مدل‌های کارکرده ریو و پارس گزینه معقول‌تری باشد. سایت دیوار انواع تیبای صندوق‌دار صفر یا در حد نو در مدل‌ها و شرایط مختلف اعم از اقساطی، تحویل فوری، زیر قیمت بازار و … را در آگهی‌های مختلف نشان می‌دهد و شما می‌توانید با چند کلیک از همه این جزئیات باخبر شوید.

منبع: ویرلن

پایان رپورتاژ آگهی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین