کد خبر: 185304828
تاریخ انتشار: سه شنبه 05 تير 1397
خانه » حواشی » معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » پایگاه معاونت پژوهش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

حجت الاسلام روح الله بیدرام نویسنده 31 عنوان کتاب در این نشست به طلاب توصیه نمود: اولین چیزی که در نوشتن باید داشته باشید جرأت و اراده محکم و قوی است . یک نویسنده هوش و استعداد عجیبی نمی خواهد. بلکه اراده نوشتن والبته توسل و توکل لازم دارد.

هر طلبه یک نبی تبلیغی است و تبلیغ به صورت شفاهی و مکتوب می باشد . آیا باید هر چیزی را بنویسیم یا آنچه که نیاز جامعه است را بنویسیم؟

حجت الاسلام بیدرام 6 ویژگی برای  نویسنده خوب بودن را چنین  برشمرد: 1.تصمیم و اراده قوی 2. توکل برخدا 3.خواننده خوبی بودن 4. دایره نویسندگی خود را مشخص کردن (در چه موضوعاتی می خواهید کار کنید) 5. تمرین برای نوشتن و اینکه تا روی کاغذ نیاورید نکات قوت و ضعف مشخص نمی شود 6. کپی برداری ممنوع ، پردازش علمی مجاز

این نویسنده در ادامه بیان نمود: معمولاً در عرصه نویسندگی با سه عنوان روبه رو می شویم: عنوان نویسا (که هدفی را دنبال نمی کند و فقط کاتب است) عنوان رونویسنده ( از روی نوشته های دیگران می نویسد و از خودش چیزی ندارد) و عنوان نویسنده ( سعی می کند مطالب را بخواند و برداشت و تحلیل خودش را مکتوب نماید).

حجت الاسلام بیدرام اظهار داشت نویسندگی سه پایه مهم دارد: 1. هنر خوب حس کردن را در خودش ایجاد کند .2. هنر خوب اندیشیدن ( یعنی روی مسأله فکر و تأمل نماید) 3. هنر خوب نوشتن یعنی نوع نگارش و ادبیاتش را مد نظر داشته باشد.

ایشان ضمن پاسخگویی به سوالات در زمینه چگونه نوشتن ، از تجربیات خود در نوشتن اولین کتابش مطالبی را به سمع و نظر طلاب رسانید. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین