کد خبر: 185320885
تاریخ انتشار: سه شنبه 05 تير 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » 90 درصد پرداخت های حق بیمه ها در قم اینترنتی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیر کل تامین اجتماعی قم گفت: بیش از ٩٠ درصد افراد بیمه شده تامین اجتماعی در این استان حق بیمه خود را به طور اینترنتی پرداخت می کنند و همین موضوع موجب تسهیل در کارها و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی اصغر دادخواه افزود: سازمان تأمین اجتماعی از دو رکن اصلی بیمه شده و بیمه گر تشکیل شده است .
وی با بیان اینکه مزایا و وجوه تأمین اجتماعی به اقتضای کاری که هر سازمان، شخص و یا بنگاه اقتصادی انجام می‌دهند، به آن‌ها تعلق می‌گیرد، تصریح کرد: این مزایا در صورتی به سازمان ها و افراد تعلق می‌گیرد که آن‌ها طی یک لیست بیمه، اطلاعات واحد کاری خود را اعلام و هزینه آن را پرداخت کنند.
دادخواه با اشاره به تعریف بیمه شده، گفت: بیمه شده به شخصی گفته می‌شود که با پرداخت مبلغی تحت عنوان حق بیمه می‌تواند از مزایا و امکانات رفاهی این سازمان بهره‌مند  شود. میزان امکاناتی که سازمان در اختیار این افراد قرار می‌دهد به مقدار وجهی است که واریز می‌کنند، البته بسته به نوع شغل بیمه شده، دریافت امکانات سقف معینی خواهد داشت و مشخصات این اشخاص در لیستی تحت عنوان لیست بیمه ارسال می‌شود.
وی افزود: پرداخت حق بیمه کارفرمایان این سازمان به صورت برخط از تمامی درگاه‌های الکترونیکی بانک رفاه کارگران امکان پذیر شده است.
دادخواه تصریح کرد: کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی می‌توانند به صورت برخط (آنلاین) نسبت به پرداخت حق بیمه کارکنان خود از طریق درگاه‌های الکترونیکی بانک رفاه کارگران اعم از موبایل بانک، اینترنت بانک، تبلت بانک، دستگاه‌های خودپرداز، تلفنبانک و کیوسک بانکی اقدام کنند.
مدیرکل  تامین اجتماعی قم گفت: واریز لحظه‌ای وجوه پرداختی کارفرمایان به حساب‌های سازمان تامین اجتماعی از جمله مزایای این خدمت به شمار می‌رود.
وی افزود: بهترین زمان ارسال اینترنتی لیست بیمه و یا دریافت برگه پرداخت حق بیمه خویش فرما و موارد مشابه، از اول تا ٢٥ هر ماه است، لذا بهتر است که شهروندان هرچه سریع تر حق بیمه خود را  پیش از پایان هر ماه پرداخت کنند تا بتوانند از خدمات مرتبط که مهمترین آن دفترچه بیمه خدمات درمانی است، استفاده کنند.
دادخواه بیشترین ازدحام برای پرداخت حق بیمه را 5 روز آخر هر ماه ذکر کرد.     

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین