کد خبر: 185359306
تاریخ انتشار: سه شنبه 05 تير 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » اجرای بیش از یک هزار مورد بازدید دانش آموزی از واحدهای تامین اجتماعی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مشاور معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه از سال 94، ورود مفاهیم تامین اجتماعی به مدارس و دانشگاهها در دستور کار این سازمان قرار گرفت، گفت: سال گذشته هماهنگی بالغ بر یک هزار بازدید توسط 34 هزار دانش آموز از شعب و مراکز تامین اجتماعی در سراسر کشور انجام گرفت.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سعید حسینی در برنامه تلویزیونی فوق العاده شبکه امید افزود: دانش آموزان، بیمه شدگان وکارفرمایان آینده کشور هستند و از این رو این برنامه با هدف آشنایی آنها با مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی اجرا می شود.
وی اظهار داشت: همچنین 70 نشست آموزشی با موضوع تامین اجتماعی ویژه دانشجویان در دانشگاههای کشور برگزار کردیم.
حسینی طرح مفاهیم تامین اجتماعی در کتب درسی دانش آموزان و دانشجویان را یکی دیگر از اقدامات سازمان تامین اجتماعی جهت ترویج بیمه اعلام کرد و گفت: بیش از یکصد مفهوم تامین اجتماعی آماده شده است و با همکاری وزارت آموزش و پرورش برخی در کتب درسی دانش آموزان وارد شده اند و مابقی بتدریج در کتب درسی وارد می شوند.
مشاور معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در خصوص آغاز بیمه پردازی گفت: بیمه همراه با اشتغال است و از زمانی که فرد مشغول به کار می شود، مشمول تامین اجتماعی است و باید کارفرما از همان روز اول اشتغال فرد را بیمه و حق بیمه را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.
حسینی افزود: سازمان تامین اجتماعی در قبال بیمه شدگان تکالیفی دارد و آنها را در هنگام بیماری، بیکاری، حادثه، پیری و ازکارافتادگی حمایت می کند.
وی در خصوص آگاهی بیمه شدگان و عموم مردم از قوانین تامین اجتماعی گفت: علاقه مندان می توانند جهت مطالعه قوانین به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه کنند و همچنین موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی نیز کتب متعددی را در این زمینه تهیه و چاپ کرده است که بیمه شدگان می توانند اطلاعات کاملی را از مسائل بیمه ای از آنها دریافت کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین