کد خبر: 185532349
تاریخ انتشار: چهارشنبه 06 تير 1397
خانه » سایت های خبری » ندای انقلاب » حال و هوای واقعه ۷ تیر در فیلم های این هفته تلویزیون
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن متنوعی پنج شنبه و جمعه ۷ و ۸ تیرماه از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

به گزارش چی 24 به نقل از ندای انقلاب: به گزارش ندای انقلاب، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «امکان مینا»، «ماجرای نیمروز»، «تروریست»، «یاسین»، «یک اشتباه کوچولو»، «مترسک»، «دشمن ملت»، «نقطه رهایی»، «شکلات تلخ»، «اتحاد»، «اسنودن»، «کاغذ ها در باد»، «حقیقت گمشده»، «وکیل مدافع خشمگین»، «مظنون به قتل» «مورچه‌ای به‌نام زی»، «دنیای نوبوناگا»، «شک معقول»، «دادستان»، «آسو»، «بوبو قهرمان کوچک»، «رودولف گربه سیاه»، «ای.تی. بیگانه فضایی»، «سفر جادویی»، «دکتر استرنجلاو»، «نغمه»، «به رنگ نارنجی»، «خانواده پرایس»، «بلوک ۱۶»«هیاهوی بچه»، «برد حتمی»، «ارثیه پدربزرگ» و «رمز مرکوری» پنج‌شنبه و جمعه ۷ و ۸ تیرماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «امکان مینا» به کارگردانی کمال تبریزی، پنج‌شنبه ۷ تیرماه ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: زن و شوهری به‌نام مهران و مینا در روزهای موشک باران تهران در دهه ۶۰ زندگی مشترک ساده و عاشقانه خود را آغاز می‌کنند. مهران خبرنگار است و در یک روزنامه پرتیراژ کار می‌کند و در جریان اخبار سیاسی و اوضاع جنگ قرار دارد. مینا دور از چشم شوهرش به سازمان مجاهدین پیوسته است. او با توجه به شغل شوهرش اخبار و اطلاعات به روزی از اوضاع کشور دارد و آن را در اختیار سازمان مجاهدین قرار می‌دهد. یک روز پس از آژیر قرمز مهران متوجه می‌شود که بمب به جایی در حوالی محل کار مینا برخورد کرده است و خود را سراسیمه به آنجا می‌رساند اما به او گفته می‌شود که مینا مدتی است که سرکار نمی‌رود...! در این فیلم، میلاد کی‌مرام، مینا ساداتی و شاهرخ فروتنیان هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان، جمعه ۸ تیرماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. این فیلم به ترورهای سال ۱۳۶۰ به دست گروه منافقین می‌پردازد. این درگیری‌ها پس از برکناری ابوالحسن بنی‌صدر به عنوان رییس‌جمهور توسط مجلس شورای اسلامی شدت می‌گیرند. گروه‌های ضد حکومت مانند سازمان منافقین دست به جنگ داخلی در ایران پس از برکناری ابوالحسن بنی‌صدر و ترورهای موفق مقامات ارشد حکومت می‌زنند. از سوی دیگر، سازمان اطلاعات کشور و اطلاعات سپاه با همکاری هم درصدد دستگیری اعضای گروه سازمان منافقین هستند. آنها با کشتن موسی خیابانی در بهمن ۱۳۶۰ سردسته منافقین در ایران را از بین برده و به مبارزات مسلحانه داخلی پایان می دهند. مهران احمدی، جواد عزتی، مهدی پاکدل و لیندا کیانی بازیگران این فیلم هستند.

شبکه دو سیما

فیلم تلویزیونی «تروریست» به کارگردانی حبیب‌الله بهمنی، پنج‌شنبه ۷ تیرماه ساعت ‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم با هنرمندی علی اسیوند خواهید دید: یک گروه از منافقین در کشور آلمان مشغول فعالیت‌های پنهانی و سیاسی هستند. یکی از آنها با یک گروه پزشکی که مشغول انجام تحقیقاتی روی مرکز خاطرات مغز انسان هستند، آشنا می‌شود. او برخی از نفرات گروهک منافقین که از عراق برای مرگ تدریجی به آلمان فرستاده می‌شوند را برای انجام آزمایشات روی مغزشان به آنها معرفی کرده و در ازای این کار مبلغی از گروه پزشکی دریافت می‌نماید! در این میان روزی یکی از افراد رده بالای این سازمان که اطلاعات زیادی از فعالیت‌ها و عملیات‌های خرابکارانه این گروه در سال‌های قبل دارد به آلمان فرستاده می‌شود....

فیلم سینمایی «یاسین» به کارگردانی حامد امرایی، پنج‌شنبه ۷ تیرماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود. خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: یاسین پسر نوجوانی‌ است که با وجود داشتن سن کم، با صوت بسیار زیبا قرآن را تلاوت کرده و همچنین به مفاهیم قرآنی و تفسیری نیز تسلط خوبی دارد. همین مساله باعث شده پدر یاسین که مرد متظاهر و خودنمایی است، دائم او را در مجالس مختلف با حضور مسئولین و سران مملکتی ببرد تا از این راه رانت‌هایی برای پیش بردن مقاصد و زد و بندهایش به‌دست آورد. یاسین که از این ماجرا بسیار ناراحت است. او هر بار به بهانه‌ای سعی می‌کند از زیر بار این ماجرا شانه خالی کند، اما پدر که مرد بسیار تندخو و بداخلاقی است، او را مجبور به شرکت در مجالس مختلف می‌کند. این وضعیت ادامه دارد. در این فیلم سینمایی، حمید فرخ‌نژاد و پریوش نظریه نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «یک اشتباه کوچولو» به کارگردانی افسانه منادی، جمعه ۸ تیرماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. داستان فیلم که با بازی امین زندگانی، الیکا عبدالرزاقی روایت می‌شود، در مورد کودکی بسیار شیطان است که دیگران او را به عنوان یک مجرم کوچک می‌نگرند. خود این کودک هم نمی‌داند چرا دست به هر کاری می‌زند عاقبت کارهای او این گونه می‌شود! اشتباهات کوچک او تبدیل به یک اشتباه بزرگتر می‌شود که دیگر قادر نیست آن را درست کند...!

فیلم سینمایی «مترسک» به کارگردانی آنه همیلتون، جمعه ۸ تیرماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. داستان فیلم از این قرار است که: گیتی، دختر ۱۱ ساله است که متوجه می‌شود پدرش برای حفاظت از مزرعه‌اش یک مرد پولدار را در انبار خانه پنهان کرده است! او مجبور به تصمیم‌گیری در این مورد می‌شود که یا مرد پولدار را نجات دهد یا از خانواده و مزرعه‌اش حفاظت کند...! فیلم سینمایی «دشمن ملت» به کارگردانی تونی اسکات، جمعه ۸ تیرماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی ویل اسمیت، ژنه هاک من و جان وجت خواهیم دید: یک شبکه جاسوسی به نام اشلون در سال ۱۹۴۷ توسط آمریکا و انگلیس ساخته شده است و می‌تواند تمام مکالمات تلفنی افراد را کنترل و در حریم خصوصی آنها وارد شود؛ در این فیلم نشان داده می‌شود که چگونه سازمان امنیت آمریکا، استفاده خود را در زمان جنگ سرد از این شبکه می‌برد.

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «نقطه رهایی» به کارگردانی مهدی گلستانه، پنج‌شنبه ۷ تیرماه ساعت ۱۰:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. داستان این فیلم تلویزیونی درباره اتفاق‌هایی است که برای یک تیم فوتبال می‌افتد. مهدی میامی، جلیل فرجاد، غزاله جزایری، محمد مجدزاده، بهمن ایوق، همایون شیخی در این فیلم بازی می‌کنند. فیلم تلویزیونی «شکلات تلخ» به کارگردانی روح الله ظریف، پنج‌شنبه ۷ تیرماه ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. این فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است و تهدیدات فضای سایبری را به تصویر می کشد و روایتگر داستان نخبه‌ای بسیجی است که به همراه همکارانش در طراحی‌های مربوط به ساخت ماهواره مشغول است. او بدون توجه به نکات مراقبتی در فضای مجازی و توصیه‌هایی که درباره تلاش عوامل بیرونی برای ایجاد اختلال در پروژه می‌شود، به کارش ادامه می‌دهد و به همین خاطر دچار مشکلاتی می‌شود. در این فیلم بازیگرانی چون شهروز ابراهیمی، مریم خدارحمی، شیوا خسرومهر و مهری آل آقا ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی «اتحاد» به کارگردانی جیمز استرانگ، جمعه ۸ تیرماه ساعت ۱۰:۳۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. داستان فیلم با بازی جیمز اُکونل، دیوید تنانت، سام کلافلین، دین اندرو و دوگری اسکات در مورد تیم منچستر یونایتد در دهه پنجاه می باشد. بابی چارلتون بازیکن جوانی است که در تیم دوم منچستر بازی می کند. او با سخت کوشی راه خود را به تیم اول باز می کند و در بازی اول منچستر گل می زند و خود را در تیم تثبیت می کند. او همراه تیم منچستر بسیار سریع در حال پیشرفت هستند. فیلم سینمایی «اسنودن» به کارگردانی الیور استون، جمعه ۸ تیرماه ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. این فیلم با بازی جوزف گوردن لویت، شایلن وودلی، ملیسا لئو، زا چای کوئینتو و نیکلاس کیج داستان ادوارد جوزف اسنودن افشاگر کنونی و کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی است. افشاگری‌های ادوارد اسنودن از عملیات عظیم جاسوسی و مراقبت در سطح جهانی و پریزم پرده برداشت. بنا به مدارک اسنودن، این برنامه‌ها که شامل جاسوسی از مردم عادی و شخصیتها در مکالمات تلفنی، ایمیل، استفاده از موتور جستجو ی اینترنت و ... در تمام کشورها و بدون رعایت مرزهای سیاسی صورت می‌گیرند، در درجه اول توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا به اجرا در می آیند و ...

فیلم سینمایی «کاغذ ها در باد» به کارگردانی جو آن تاراتوتو، جمعه ۸ تیرماه ساعت ۲۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی پابلو اِچاری، دنیل رابینوویچ، دیگو پرتتی، د