کد خبر: 185684030
تاریخ انتشار: پنجشنبه 07 تير 1397
خانه » خودرو » خودرو بانک » نگاهی به قیمت و شرایط پژو 405 در بازار خودروهای دست دوم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خودرو بانک:
اگر به حدود 20 سال قبل باز گردیم به سال های حکم رانی پژو 405 در بازار خودرو ایران خواهیم رسید. زمانی که اثری از سمند یا پژو 206 در خیابان ها دیده نمی شد و پزو 405 حکم خودرویی مدرن و حتی رویایی را برای قشر متوسط و حتی مرفه جامعه بازی می کرد. پژو 405 حالا تبدیل به خودرویی قدیمی و بیش از حد معمولی شده است و در بازار خودروهای صفر کیلومتر بیش از 36 میلیون تومان آگهی می شود اما تعجب خواهید کرد اگر بدانید که خرید نمونه های نسبتا سالم از پژو 405 با بودجه هایی کمتر از 10 میلیون تومان نیز امکان پذیر است. در واقع مدل های قدیمی فرانسوی و کاربراتوری پژو 405 GLX که قبل از سال 1381 (عرضه مدل های انژکتوری با موتور XU7) راهی بازار شده اند، این روزها از طرفداران چندانی برخوردار نیستند و با قیمتی در محدوده 7 الی 10 میلیون تومان بسته به تمیزی و مشخصات اگهی می شوند.
در این زمینه جالب است که بدانید افت قیمت پزو 405 کاربراتوری از پراید های قدیمی و کاربراتوری در بازار بیشتر است و این امر به دلیل هزینه های نسبتا بالای تعمیر و نگهداری از پژو 405 است که معمولا هزینه های سنگینی را به مشتری نه چندان ثروتمند خریدار چنین خودرویی تحمیل می کند. اما فارغ از این مسئله، فضای داخلی بزرگ، فنربندی نرم و بدنه نسبتا ایمن (حداقل نسبت به پراید) از جمله ویژگی های ذاتی 405 است که حتی به نوادگان این محصول نظیر دنا توربو پلاس 60 میلیونی هم ارث رسیده و دریافت چنین ویژگی هایی با این مبلغ کم می تواند بسیار ارزنده باشد.
برای افرادی که از دردسر خودروهای کاربراتوری فراری اند نیز طیف وسیعی از مدل های پژو 405 وجود دارد، به خصوص که در حد فاصل سال های 1381 تا 1384 کیفیت پیشرانه های XU7 مورد استفاده بر روی این خودروها نیز نسبتا بالا بوده است و کمتر با مشکل شایع سری موتورهای پژو (سوختن واشر سر سیلندر) مواجه می شوند. از سوی دیگر تاکنون افزایش قیمت خودروهای صفر کیلومتر چندان تاثیری بر بازار دست دوم خودروهای پر تیراژی مانند سری پژو های 405 و سمند به دنبال نداشته است و از این رو برای مصرف کنندگان واقعی که بودجه اندکی در اختیار دارند، شاید یافتن یک نمونه سالم از چنین خودروهایی نسبت به خرید قسطی خودروهای گران صفر کیلومتر ارجحیت داشته باشد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین