کد خبر: 185690145
تاریخ انتشار: پنجشنبه 07 تير 1397
خانه » حواشی » معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » پایگاه معاونت پژوهش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:در این نشست که در روز دوشنبه مورخه 10/02/97 در ساعت 8الی9:30 ، با موضوع مدعیان دروغین مهدویت ، در سالن اجتماعات مدرسه ایمانیه تاکستان برگزار گردید ، حجت الاسلام و المسلمین آقای توسلی خواه، بعد از دعای سلامتی امام عصر علیه السلام، در ابتدای نشست، به بیان توضیحاتی پیرامون مساله مهدویت از جمله: اعتقاد به منجی در کلیه جوامع، موعود شناسی در دانشگاه¬ها و شعیه¬شناسی در دانشگاه اسرائیل و آمریکا و اعتقاد به موعود به عنوان یکی از واضح¬ترین و روشن¬ترین موضوعات پرداخت.
در ادامه ضمن بحث از علائم ظهور در عصر امروز، شناخت درست امام زمان علیه السلام، تقویت وسعت مباحث مهدویت در اذهان، توجه و تلاش و اهتمام در مسیر مهدویت را خاطرنشان کردند و سپس به مساله بسیار مهم آسیب شناسی اعتقاد به مهدویت اشاره و مدعیان دروغین مهدویت ، از جمله: ادعای ارتباط با امام زمان، همسر یا نوه ی ایشان بودن ، ادعای یمانی بودن و تاریخچه مدعیان دروغین پرداختند . و در نهایت ضمن رد ادعای بعضی از افراد که در عصر کنونی مدعی یمانی هستند، وظیفه و مسئولیت سنگین طلاب را در راستای شناساندن واقعیت مساله مهدویت به جامعه خاطرنشان کردند.
در انتها با معرفی کتاب نگین آفرینش در 2 جلد و 24 سرفصل و سایت سپیده سحر و دعا برای تعجیل در فرج قائم آل محمد جلسه به اتمام رسید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین