کد خبر: 185745898
تاریخ انتشار: پنجشنبه 07 تير 1397
خانه » سایت های خبری » ندای انقلاب » دستورات روحانی مهمتر از سیاست های ابلاغی رهبری!+ عکس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
بخشنامه عجیب سازمان برنامه و بودجه:

در دستورالعمل ابلاغی سازمان برنامه و بودجه، اسناد بالادستی در بخش اول تعریف شده است اما از همه سیاست های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب، فقط سیاست های اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از ندای انقلاب: به گزارش ندای انقلاب، سازمان برنامه و بودجه در دستورالعمل تدوین برنامه‌های اجرایی ذیل برنامه ششم، ابلاغیه‌های رئیس‌جمهور را در عرض قانون برنامه و احکام دائمی، به عنوان اسناد بالادستی قابل استناد دانسته اما سیاست‌های کلی ابلاغی رهبر انقلاب درباره برنامه ششم را نه.

بر اساس اعلام سایت سازمان برنامه و بودجه، دستورالعمل تهیه و تدوین برنامه اجرایی احکام قانون برنامه ششم توسعه (۱۴۰۰-۱۳۹۶)، قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه و اولویت‌های ابلاغی رئیس‌جمهور به وزرا و معاونین در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ توسط محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به کلیه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ گردیده است.

نگاهی به جزئیات بخشنامه فوق نشان می‌دهد دستورالعمل و فرم‌های مربوط حاوی نکات نگران‌کننده‌ای است.

در دستورالعمل ابلاغی سازمان برنامه و بودجه، اسناد بالادستی در بخش اول تعریف شده است اما از همه سیاست‌های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب، فقط سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده و حتی سیاست‌های کلی برنامه ششم را هم جزو اسناد بالادستی به حساب نیاوردند.

سازمان برنامه و بودجه در بخش الزامات تدوین برنامه اجرایی دستگاه‌های اجرایی، آنها را مکلف به رعایت اولویت‌های ابلاغی رئیس‌جمهور کرده است، در حالی که مشخص نیست با وجود قانون برنامه ششم و سیاست‌های ابلاغی رهبری، اولویت‌های ابلاغی روحانی چه جایگاهی دارد؟


نکته تاسف‌بارتر آن که در نحوه تکمیل فرم‌های تهیه و تدوین برنامه اجرایی برنامه ششم توسعه، سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب از اسناد فرادستی که دستگاه‌ها مکلف به رعایت آن هستند حذف شده و صرفاً رعایت قانون برنامه ششم و اولویت‌های ابلاغی روحانی، الزامی شمرده شده است.منبع :‌مشرق

انتهای پیام/

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین