کد خبر: 185781405
تاریخ انتشار: پنجشنبه 07 تير 1397
خانه » سایت های خبری » وارث » آیت الله تحریری: فقدان حجت الاسلام حسینی، شکافی در جامعه ایجاد کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تولیت حوزه علمیه مروی تهران با بیان اینکه مرحوم حجت الاسلام حسینی در تمام عرصه ها تحت ولایت بود، گفت: وقتی چنین عالمی از دنیا برود، قطعاً در جامعه شکافی ایجاد می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از وارث:
آیت‌الله تحریری: فقدان حجت‌الاسلام حسینی، شکافی در جامعه ایجاد کردوارث: آیت‌الله «محمدباقر تحریری» تولیت حوزه علمیه مروی تهران و از شاگردان آیت‌الله بهجت ، درباره برخی ویژگی‌های اخلاقی مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی‌اکبر موسوی حسینی به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: رسول خدا (ص) در حدیثی می‌فرماید: «إذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء»؛ وقتی عالمی فقیه، فوت کند، در اسلام رخنه و حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ چیزی نمی‌تواند جای آن را پر کند.

وی افزود: در قرآن کریم و روایات معصومین (ع) از عالم ربانی بسیار تجلیل شده، عالمی که با خداوند ارتباط دارد و وجودش با خدا پیوند خورده و همه خصوصیات فکری، اعتقادی، رفتاری و عملی او با خداوند در ارتباط و تحت تربیتی الهی است.


تولیت حوزه علمیه مروی تهران خاطرنشان کرد: چنین عالمی هم به حیات طیّبه رسیده و هم دیگران را با عنایت الهی به حیات طیّبه می‌رساند، این عالم خودش را با ایمان کامل، باورهای قوی و زندگی توأم با ایمان به حیّ قیوم الهی متصل کرده است.

به گفته آیت‌الله تحریری، مرحوم حجت‌الاسلام موسوی حسینی از جمله این عالمان بود که در عرصه‌های مختلف ایمان به حقانیت دین و حاکمیت دین الهی را تحت ولایت ائمه (ع) و پس از آن، تحت ولایت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را با تمام وجود پذیرفته بود و تا پاپان عمر نیز با فعالیت‌های خود در عرصه‌های مختلف از این باور دفاع می‌کرد.

وی تأکید کرد: مرحوم حسینی در هر عرصه‌ای، چه در جامعه و فعالیت‌های سیاسی و چه در عرصه محراب، مسجد و منبر و درس اخلاق، هرگز این محوریت را از دست نداد. وقتی چنین عالمی از دست برود، قطعاً در جامعه شکافی ایجاد می‌شود، مگر اینکه در طول زمان بزرگان دیگری جای خالی چنین عالمانی را پر کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین