کد خبر: 185907983
تاریخ انتشار: جمعه 08 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » الجبوری: آغاز شمارش دستی آرا از هفته آینده
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس مجلس نمایندگان عراق اعلام کرد که شمارش دستی آرای انتخابات اخیر پارلمانی این کشور از هفته آینده آغاز می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، سلیم الجبوری رئیس مجلس نمایندگان عراق در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی از هفته آینده آغاز می شود.

 
وی افزود: چنانچه پارلمان چهارمین تعدیل قانون انتخابات را تصویب نکند؛ دوره پارلمان فردا شنبه پایان می یابد.

 
الجبوری از احتمال زیاد برگزار نشدن جلسه فوق العاده پارلمان خبر داد و گفت: هدف از برگزاری جلسات پارلمان اصلاح فرایند انتخاباتی و پاسداری از مسیر دموکراتیک کشور بود.

 
دادگاه عالی فدرال عراق به عنوان بالاترین نهاد قضایی عراق دستور بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی اخیر این کشور را صادر و با این دستور عملا مصوبه پارلمان در این باره را تایید کرد.

 
پارلمان عراق خواستار بازشماری دستی آرای انتخابات شده بود.

 
دادگاه عالی فدرال عراق همچنین بر قانونی نبودن لغو آرای عراقی های مقیم خارج و آوارگان عراقی تاکید کرده بود.

 
* حکیم: عراقی ها می توانند اختلافات خود را مدیریت کنند

 
عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق گفت که عراقی ها قادر به مدیریت اختلافات خود با درایت و عقلانیت هستند.

 
در بیانیه دفتر ریاست ائتلاف ملی عراق آمده است: عمار حکیم در دیدار داگلاس سلیمان سفیر آمریکا با وی تاکید کرد: گفت وگوی سیاسی جاری باید روی این نکته تمرکز داشته باشد که منافع عراق فراتر از سایر منافع محدود است و بازگشت به جبهه بندی های گروهی به نفع عراقی ها نیست که خواهان مرحله جدیدی هستند و این مرحله باید از عملکرد موثر دولتی و پارلمانی و قادر به خدمت رسانی به مردم برخوردار باشد.

 
حکیم افزود: عراقی ها قادر به مدیریت اختلافات خود با درایت و عقلانیت هستند تا اینکه به تفاهم های ملی دست یافته شود که ثبات عراق و استقلال تصمیم گیری آن را حفظ کرده و به خواسته های مردمش پاسخ گوید.

 
* ائتلاف الفتح خروج از همپیمانی با ائتلاف سائرون را رد کرد

 
سخنگوی ائتلاف الفتح به ریاست هادی العامری خروج این ائتلاف از همپیمانی با ائتلاف سائرون به ریاست مقتدی صدر را رد کرد.

 
احمد الاسدی سخنگوی ائتلاف الفتح در بیانیه ای اعلام کرد: برخی رسانه ها و خبرگزاری ها خبر خروج الفتح از هم پیمانی با سائرون را نقل کردند که ما این اخبار را رد کرده و تاکید می کنیم که به هم پیمانی بین الفتح و سائرون ادامه دارد و کمیته های مشترک دوطرف به برگزاری نشست ها برای بحث درباره گام های عملی به منظور موفقیت طرح مشترک خودشان ادامه می دهند.

 
وی از رسانه ها خواست تا در نقل اخبار دقت به خرج داده و در این کار به منابع اصلی استناد کنند.

 
مقتدی صدر رهبر جریان صدر در 13 ماه ژوئن جاری در کنفرانسی مطبوعاتی با هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح همپیمانی با بین دو ائتلاف الفتح و سائرون را "در فضایی ملی همراه با محافظت از ائتلاف سه گانه (سائرون، جریان الحکمه ملی و ائتلاف الوطنیه) اعلام کرد.

 
الاحمد الاسدی سخنگوی ائتلاف الفتح در بیانیه ای درخصوص همپیمانی با سائرون گفت: فتح و سائرون تشکیل هسته بزرگترین فراکسیون را اعلام خواهند کرد و همه تشکل های پیروز را به شرکت در آن فرامی خواند. این ائتلاف هیچ تشکلی را مستثنی نمی کند بلکه همه تشکل ها را فرامی خواند اما کسی که با برنامه همسو نیست و معتقد است که برنامه دولتی همسو با برنامه اش نیست یا معتقد است که برنامه ای موفقیت آمیز نخواهد بود؛ به طور قطع حق دارد که در جناح اپوزیسیون قرار بگیرد و دولتی قوی ایجاد کند که بتواند به همه مردم خدمات رسانی کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین