کد خبر: 185912093
تاریخ انتشار: جمعه 08 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » طرح های محرمانه «ترامپ» برای توافق با «پوتین»
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز، دو منبع دیپلماتیک آگاه به دیدار و گفتگوی روز پنج شنبه «دونالد ترامپ» با «ملک عبدالله دوم» پادشاه اردن در کاخ سفید، خبر دادند که رئیس جمهور آمریکا بار دیگر ایده خروج نیروهای نظامی این کشور از خاک سوریه را به طور خصوصی با ملک عبدالله دوم مطرح ساخت.

 
سران دو کشور آمریکا و اردن بطور همچنین مفصل در مورد موضوع سوریه گفتگو کردند.

 
یک منبع آگاه به خبرگزاری سی اِن اِن گفت که ترامپ معتقد است می تواند با رئیس جمهور روسیه- ولادیمیر پوتین- بر سر منطقه به اصطلاح ممنوعه در جنوب غربی سوریه که به آمریکا «امکان خروج قریب الوقوع» را می بخشد، به توافق برسد.

 
گفتنی است که ترامپ در ماه مارس اعلام کرد که نیروهای نظامی آمریکا خیلی زود از سوریه خارج می شوند. این درحالی بود که پنتاگون بر ضرورت حضور نیروهای نظامی آمریکا در سوریه تأکید می کرد.

 
حال به نظر می رسد که ترامپ قصد دارد این موضوع را در دیدار ماه آینده خود با ولادیمیر پوتین در هلسینکی، پایتخت فنلاند مجدداً مطرح سازد.

 
طبق گفته این منابع آگاه، طرح موردنظر ترامپ به روسها امکان می دهد تا به «بشار اسد» رئیس جمهور قانونی سوریه برای بازپس گیری منطقه ای در امتداد مرز اردن- که محل حضور ائتلاف تحت رهبری آمریکا و شرکای نظامی آن است- یاری رسانند.

 
ترامپ معتقد است که با مهیا ساختن این امکان برای روسها جهت کمک به بازپس گیری منطقه مزبور توسط بشار اسد، وی می تواند طرح خروج نیروهای نظامی آمریکا را در صورت تحقق شرایط خاص به سرعت اجرایی کند.

 
به گزارش مهر در مقابل، ترامپ از روسها می خواهد تا در مورد عدم کشتار معارضانِ تحت حمایت آمریکا در سوریه به دستِ دولت قانونی بشار اسد، به واشنگتن اطمینان خاطر بدهند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین