کد خبر: 185961199
تاریخ انتشار: جمعه 08 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » ادعای رویترز؛ ژاپن نفت آمریکا را جایگزین نفت ایران می‎کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

منابع صنعتی گفتند در حالی که قیمت نفت خام آمریکا نسبت به نفت خاورمیانه ارزانتر است و پالایشگاه های ژاپنی به فکر جایگزینی نفت سنگین آمریکا با نفت خام ایران افتاده اند، ژاپن در حال افزایش خرید نفت از آمریکا است.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز به نقل از رویترز، افزایش خرید نفت پالایشگاه هایی نظیر جی ایکس تی جی، بزرگترین پالایشگاه ژاپن از آمریکا احتمالا موجبات رضایت خاطر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را فراهم خواهد آورد، زیرا ترامپ در تلاش است تا مازاد تجاری ژاپن با آمریکا را در سال 2017 میلادی به 63 میلیارد دلار رسیده بود را کاهش دهد.

 
آمارهای موسسه تامسون رویترز ایکون نشان می دهد، در فاصله ژوئن تا سپتامبر، حدود 4 میلیون بشکه نفت خام آمریکا به ژاپن صادر خواهد شد.

 
یک منبع آگاه گفت، حداقل یک پالایشگاه ژاپنی در حال ارزیابی نفت خام آمریکا به عنوان جایگزینی برای نفت خام ایران است، زیرا این شرکت قصد دارد پس از ماه سپتامبر به دلیل تحریم های جدید آمریکا خرید نفت از ایران را کاهش دهد.

 
این منبع گفت، «به دلیل تحریم ها علیه ایران ما به دنبال خرید نفت خام از آمریکا» و به ویژه نفت ساوثرن گرین کانیون و مارس هستیم که مشابه نفت خام ایران است.

 
شرکت جی ایکس تی جی هولدینگز ژاپن اخیرا 2 میلیون بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدییت برای تحویل در ماه سپتامبر خریداری کرده است. سخنگوی این شرکت گفت: «نفت خام آمریکا یکی از کاندیداهای جایگزینی با نفت خام ایران است.»

 
شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن نیز تلاش دارد برای پاسخ گفتن به درخواست های رئیس جمهوری آمریکا، یک قرارداد دوجانبه تجاری جهت خرید بیشتر محصولات آمریکایی منعقد نماید.

 
تونی نونان، تحلیلگر بازار نفت در توکیو گفت: «جایگزینی نفت های ترشی نظیر نفت مارس و نفت گرین کانیون آمریکا با نفت خام ایران منطقی است. مشکل اینجاست که این نوع نفت ها در آمریکا نیز مشتری دارند و این نفت های بسیار سبک شیرین آمریکا هستند که با مازاد عرضه مواجه اند.» این بدان معناست که نفت خام سنگین آمریکا تنها زمانی در دسترس خریداران آسیایی خواهد بود که تقاضا در درون آمریکا کاهش یابد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین