کد خبر: 185968552
تاریخ انتشار: جمعه 08 تير 1397
خانه » سایت های خبری » ندای انقلاب » مشکلات اقتصادی ما معلول بی توجهی به ندای رهبری است نه تحریم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
حجت الاسلام صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران:

خطیب جمعه تهران با اشاره به خودداری از عرضه برخی اجناس در بازار به مردم در شرایط خاص اقتصادی امروز کشور گفت: شهدا خون خود را برای این کشور دادند چرا با خودداری از عرضه کالاها شهدا را از خود ناراضی می کنید؟

به گزارش چی 24 به نقل از ندای انقلاب: به گزارش ندای انقلاب، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۹ تیر با اشاره به اینکه قرآن می‌فرماید خداوند ما را در زندگی به انواع مصائب و آزمایش‌ها امتحان می‌کند، گفت: ممکن است کسانی برای ما ایجاد گرانی کنند یا وضع بازار را به هم بریزند و یا اینکه عزیزان ما را در نقاط صفر مرزی به شهادت برسانند.

وی با تأکید بر اینکه خدا در اوضاع و احوال اقتصادی کشور برای ما امتحاناتی قرار داده است، اظهار داشت: امتحان بعدی در مسائل سیاسی است چرا که دنیا ما را مورد هجمه همه‌جانبه قرار می‌دهد و علاوه بر آن حاکمیت‌های صهیونیست مسیحی مسلمانان را بمباران نظامی می‌کند و ما از جانب اینها دائماً آزار و اذیت می‌بینیم و دردمند می‌شویم.

صدیقی اظهار داشت: مشرکان، لائیک‌ها و بی‌خداها دائماً موج‌های سهمگین ایجاد می‌کنند تا ما را نابود کنند اما به گفته قرآن اگر ما اهل صبر باشیم و انفعال پیدا نکنیم و با دست خود دشمن را بر خود مسلط نکنیم می‌توانیم در برابر این هجمه‌ها مقاومت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اوضاع کنونی اقتصادی کشور اظهار داشت: در این شرایط باید هر چه را که پیشتر در بازار عرضه نمی‌شد امروز عرضه شود چرا که شهدا در مقطعی خون خودشان را برای این کشور و ملت دادند چرا ما امروز با خودداری از عرضه کالا در بازار شهدا را از خود ناراضی کنیم.

خطیب جمعه تهران با تأکید بر اینکه خداوند روزی‌رسان است از اقشار مختلف مردم خواست که در برابر معضلات اقتصادی امروز کشور مقاومت کنند و در ادامه گفت: چرا با هم بی‌رحمی می‌کنید چرا اجناس را برخی عرضه نمی‌کنند؟

وی با یادآوری اینکه خداوند در قرآن تقوا را در کنار صبر قرار داده است عنوان داشت: اگر با خدا نامهربانی کنیم خدا هم با ما نامهربانی می‌کند البته تاکنون با فضلش با ما برخورد کرده است.

صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با یادآوری مناسبت هفتم تیر سالروز شهادت آیت‌الله شهید دکتر بهشتی و هفتاد و دو عضو جمهوری اسلامی از این واقعه به عنوان یک ذخیره و دانشگاه برای انقلاب یاد کرد که ابعاد آن همیشگی بوده و همانند واقعه کربلا باید از آن درست گرفت.

وی افزود: ما دشمنی داریم که غدّار و بی‌رحم است و با همه توان می‌کوشد سنگرهای ایمان ما را ویران کند.

وی افزود: شما دشمنی دارید که خدمتگزاران شما را تحمل نمی‌کنند ، دشمنان چشم ندارند ببینند افرادی با لیاقت، با صداقت در خدمت مردم هستند آنها مدام در پی نابودی این مسئله هستند.

صدیقی همچنین عنوان کرد: بنابر این دشمن‌شناسی جزو اولویت‌های اولیه ما در جامعه است، همچنین باید به مسئله نفوذ هم توجه کنیم چرا که این مسئله همیشه خطر بوده است.

خطیب جمعه این هفته تهران با اشاره به شخصیت ممتاز و برجسته شهید بهشتی عنوان کرد: این شخص والامقام هم به دست همین دشمنان شهید شد اما به دست نفوذی‌ها در این مملکت به شهادت رسید.

وی ادامه داد: در آن زمان نفوذی، نفوذی مزدوری بود و تظاهر به دوستی کرده بود تا زمینه پیدا کند و چنین ضربه سنگینی را وارد کرده و دستگاه مدیریتی ما را فلج کند تا از انقلاب چیزی باقی نماند اما ما امروز هم نفوذی داریم.

خطیب جمعه این هفته تهران با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر راهبردهای دشمن برای نفوذ در کشور گفت: یکی از این راهبردها فشار و تحریم‌های ظالمانه و دیگری جنگ روانی است که در سه جبهه تهمت، شایعه‌پراکنی و ایجاد بی‌اعتمادی در میان مردم شکل می‌گیرد.

صدیقی یادآور شد: در بخش جنگ روانی شبکه‌های مجازی و ماهواره‌های سهمگین دشمنان بین‌المللی ما وجود دارد که با کارهای هنری و تبلیغاتی کار خود را پیش می‌برند اما در داخل کشور ما هم عده‌ای نفوذی وجود دارند که اشخاص قابل توجه مردم را از چشمشان بیندازند، دروغ می‌گویند سندهای دروغین ارائه می‌کنند و می‌خواهند بگویند همه فسادکار و خرابکار هستند این کار نفوذ و جنگ روانی است.

وی با اشاره به جنگ ادراکی و نفوذ دشمن از این طریق گفت:‌یعنی دشمنی شرایطی را پیش می‌آورد تا مردم از تریبون‌های خود مطلب را دیر باور کنند اما زمانی که شبکه بیگانه نکته‌ای را بیان کرد در جان مردم می‌نشیند و این خطرناک است فرد از کانال‌های خود اخبار را جدی نگیرد اما از شبکه‌های دشمن مطلب او را قبول کند. به هر حال راست دشمن هم دروغ است ممکن است ۱۰۰۰ راست بگوید تا یک دروغ را بیان کند تا از این طریق عزت مردم را و جهاد منزوی کند.

خطیب جمعه این هفته تهران در ادامه تصریح کرد: نفوذ معرفتی و شناختی هم از دیگر خطرات فعلی است، جنگ شناختی و معرفتی خطرناک‌ترین تاکتیک دشمن برای به هم ریختن ما است یعنی کاری می‌کنند که مردم منکر را معروف و معروف را منکر طلقی کنند.

صدیقی بر همین اساس اضافه کرد: به عنوان مثال موشک امروز وسیله دفاعی ما است امروز که ما هزاران موشک در زیرزمین‌هایمان تعبیه کرده‌ایم با موشک ما اسرائیل پیام می‌دهد که شما موشک نزنید ما هم نمی‌زنیم و رهبری هم در این رابطه فرمودند اگر آنها یکی بزنند ما ۱۰ موشک می‌زنیم.

وی با اشاره به اینکه اقتدار هسته‌ای و علمی‌مان جزو مؤلفه‌های قدرت ماست،‌ گفت: دشمن تا دید جوان‌های ما غنی‌سازی ۲۰درصدی را تأمین کرده و رآکتور تهران را با استقلال و شرف بدون نیاز به بیگانه تأمین کردند به تکاپو افتاد و توافق غیرمتوازن عاقبت به شر را بر ما تحمیل کردند اگر ما این قدرت را نداشتیم این‌ها ما را اینگونه به حساب نمی‌آورند.

وی ادامه داد: آنچه مورد استقلال و استغناء ماست اگر از آن غافل شویم، نمی‌توانیم هویت دینی‌مان را حفظ کنیم بنابر این ما باید قله‌های علم را فتح کنیم و جوانان ما این آمادگی را دارند.

خطیب جمعه این هفته تهران یادآور شد: آنچه که زیر پرچم علمی و جهشی جوانان کشورمان به وجود آمده است عده‌ای آن را تهدید تلقی کردند و گفتند ما این را برای چه می‌خواهیم و در واقع می‌خواهند ما را خلع سلاح کنند تا کار ما را یکسره و تمام کنند.

وی با اشاره به حضور جمهوری اسلامی در منطقه، دفاع ما از مظلومان عالم را لازمه وجدان بشری و متدین بودن و تبعیت از قرآن کریم خواند و گفت:‌ مسئله داعش موضوع عراق و سوریه نبود در واقع آتشی بود که برای ما روشن کرده بودند و از آنجاها شروع کرده بود ما با دشمن در خارج از مرزها مقابله کردیم و نه تنها برای خودمان که برای دنیا موجب امنیت شده‌ایم.

صدیقی با اشاره به اینکه جالب است حال که یک خطر جدی را از پیش روی دشمن برداشتیم می‌گویند سوریه را رها کن،‌ عنوان کرد: این همان نفوذ معرفتی و شناختی است که می‌خواهند از این طریق گفتمان ایجاد کنند و آنچه موجب قدرت ماست و امنیت ما را تأمین کرده را از ما بگیرند.

خطیب جمعه این هفته تهران با اشاره به فرهنگ‌سازی رهاشده در کشور گفت: ما زمانی که می‌بینیم فردی شرارتی می‌کند و جلوی دیدگان و ناظران زیادی سوار ماشین شده و بدون هیچ واهمه‌ای بیگناهان را زیر می‌گیرد وقتی در مقام قصاص می‌خواهند او را قصاص کنند عده‌ای به او ترحم می‌کنند اما به مظلومان ترحم نمی‌کنند وا ین خطرناک‌ترین جهتی است که می‌گیرند.همانند وقتی که با شخص بی حجابی موعظه‌ای از روی م حبت بگویند آنها پرخاش می‌کنند و عده‌ای هم به آنها حق می‌دهند.

وی افزود: این معروف منکر شدن و منکر معروف شدن جز خطرناک‌ترین کشورمان است و تا زمانی که این نمازجمعه‌ها برپاست و مردم متدین میان صفوف نمازجمعه و اعتکاف‌ها و عاشوراها هستند این آرزو را به گور می‌برند و موفق نخواهند شد.

صدیقی با اشاره به اعتراض بازاریان در روزهای اخیر برای گرانی گفت: درباره مسئله اغتشاشات اخیر که جزء جریان‌های تأسف‌بار است باید بگویم تا کنون فتنه ۸۸ آهنگ خاص خود را داشت و مردم هم پس از مدتی قضیه را متوجه شدند و در واقع توده مردم در برابر قانون و انقلاب و شعائر دینی نبودند بلکه عده خاصی بودند و این‌ها بودند که از خارج الهام می‌گرفتند.

خطیب جمعه این هفته تهران در ادامه مطلب فوق گفت:‌ اما در جریان آشفتگی بازار، بازاری‌ها خود بانی انقلاب هستند این بازاریان ما هستند مقلدان مراجع بوده و دست آنها را می‌بوسند این‌ها رونق مساجد ما هستند اینکه دشمن بگونه‌ای وانمود کند که این‌ها مقابل انقلاب هستند جزء حوادث بسیار تأسف‌بار است و جای تأمل و مطالعه دقیق دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما مشکلات اقتصادی جدی برایمان پیش آمده معلول تحریم نیست بلکه معلول بی‌توجهی به ندای رهبری است که بیش از ۱۰ سال همه ساله مسئله اقتصاد را به بهانه‌های مختلف اولویت اول مظلومان مطرح می‌کنند و وابستگی به نفت و بیگانگان را به عنوان خطر جدی مطرح می‌کنند و همچنین الگوی مصرف را به عنوان شعار اصلی یکسال قرار می‌دهند اما مسئولان ما در زمان‌های مختلف نسبت به این موارد بی‌توجهی کردند و در این زمان هم مدتی به انتظار برجام نشستند و کار جدی برای ایجاد یک کار درونی که با تکان‌های جهانی هم جدی نگرفتند.

صدیقی یادآور شد: مسئولان جهادی عمل نکردند و انگیزه‌ای نداشتند تنها اتلاف فرصت‌ها کردند تا اینکه کار به اینجا رسید مردم به حق در فشار هستند و بازار، بازار متدینین و حسینیان است. این شعار نیست چرا که بنده بزرگ‌شده بازار هستم.

خطیب جمعه این هفته تهران در ادامه عنوان کرد:‌ این فشار را مسئولان بدانند و لبخند نزنند مسئولان با مردم همدردی کنند و درد مردم را بدانند و با مردم در دفع مشکلات همدرد باشند.

وی با بیان اینکه مسئله فشار یک واقعیت است و مردم بابصیرت ما هم می‌دانند فشار از کجاست گفت:‌مردم می‌دانند مدیریت‌ها کجاست بنابر این مسئله تولید ملی و داخلی را باید بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم.ین یک واقعیت است و قابل انکار نیست بنابر این مشکل باید حل شود البته راه‌حل هم دارد ولی باید مسئولان ما اگر دقیق عمل نمی‌کنند نیاز به ترمیم است و یا نیاز به ترمیم کابینه دولت وجود دارد وقت کم است زود می‌گذرد باید سریع‌ترین اتفاق بیفتد زود کابینه خودتان را ترمیم کنید بگونه‌آی که هم دردشناس باشند و هم بتوانند نسخه اقتصادی مقاومتی را اجرا کنند.

وی ادامه داد:‌در کنار این نارضایتی دردمندی و به هم ریختگی، از طرفی کارگاه‌های تولیدی تعطیل می‌شود و بازار تعطیل می‌شود و از یک طرف هم انباشت نقدینگی بی‌سابقه است در هیچ دولتی اینقدر نقدینگی متراکم نبوده است و این جزو خطراتی است که خود این آقایان چشم روی هم گذاشته‌اند و کاری برای این مسئله نکرده‌اند.

خطیب جمعه این هفته تهران با اشاره به نابسامانی بازار خودرو هم خاطرنشان کرد: مسئله ارزی که خزانه مملکت را حراج می‌کنند و به اشخاصی حدود ۵۰ میلیارد طلا می‌فروشند آیا واقعا مردم هستند و یا ریشه در مسئولان مملکتی دارند مسئله ارز به دست چه کسی بالا و پایین می‌شود این‌ها مواردی است که مردم می‌فهمند لذا مسئولان باید به این دردها برسند در غیر اینصورت فردا دیر است.

صدیقی گفت: در کنار نارضایتی‌هایی که از خانواده خود پیدا می‌کنیم شیاطینی در آن کنار نشسته‌اند منافقین دست به کارند و البته عده‌ای هم پول می‌گیرند و این اعتراضات به حق مردم را به چالش و هنجارشکنی و حمله به دوست و آدرس غلط تبدیل می‌کنند.

وی تأکید کرد: حساب بازاریان متدین شهیدداده و هیئتی با افرادی که نفوذی هستند و یا پول می‌گیرند جداست این‌ها صف‌شان از هم سوا است. این‌ها اعتراض به حقی دارند و تنها دلسوزی به خودشان نیست این دلسوزی به کشور و نظام است. اگر مسئولان توان کافی ندارند با صداقت عمل کنند.

وی با اشاره به بازی بازیکنان تیم ملی فوتبال در جام‌جهانی گفت: ما دیدیم که این‌ها با چه توانی کار کردند هر چند در بار اول هیچ گلی هم نزدند پیشرفتی هم نداشتند اما رهبر انقلاب به این‌ها گفت خوب بازی کردید و هم ملت ما آنها را مثل قهرمان در آغوش گرفتند برای بار دوم هم گل زدند اما مردم تماشا می‌کردند که ملموس بود این‌ها مجاهدانه کار می‌کنند و از تلاش خودشان کم نمی‌گذارند.

صدیقی در ادامه همین مطلب یادآور شد: اگر مسئولان ما پس پرده را کنار بزنند و به میدان بیایند و کمر ببندند تا مردم ببینند که این‌ها برایشان خدمت می‌کنند، در مواردی هم که مسامحه کردند از مردم عذرخواهی کنند جوانان ما که مسئله هسته‌ای را به نتیجه رساندند و جنگ ۸ ساله را با سرافکندگی دشمن امام را سرافراز کردند در بدترین شرایط تلاش از خود فروگذار نکردند و در واقع در هر کجا که به فرمان رهبری عمل کردند پیروزی در آن بود و در هر کجا عمل نکردند این جور گرفتاری برای ما بوده است مسئولین توبه کنند و به رهبر ما بگویند ما به فرامین شما عمل می‌کنیم و در صف مردم قرار بگیرند و کار را به جوانان بدهند ما هم پشتوانه داریم.

انتهای پیام/

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین