کد خبر: 186085592
تاریخ انتشار: شنبه 09 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » گرمای ۴۱ درجه در راه است؛ ۵ توصیه مهم آب و برقی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در حالی سازمان هواشناسی برای هفته جاری دمای ۴۱ درجه در تهران پیش بینی کرده است که تواتیر از مردم خواسته، با عمل به ۵ توصیه مهم به صرفه جویی ۱۰ درصدی مصرف آب و برق کمک کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ،با توجه به تقویت الگوی تابستانه در تراز میانی جو،  پیش‌بینی کرد، از روز شنبه 1397/4/9 تا اواسط هفته آینده دمای هوا در غالب استان‌های کشور (به ویژه نیمه شمالی) بین 3 تا 5 درجه افزایش یابد.

 
وی با بیان این‌که انتظار می‌رود بیشینه دمای تهران روز یکشنبه و دوشنبه 10 و 11 تیر به حدود 41 درجه سلسیوس برسد، توصیه کرد: جهت مدیریت در مصرف بهینه آب و برق تمهیدات لازم به کار گرفته شود.

 
شرکت توانیر هم با صدور اطلاعیه‌ای، از همه مردم و مشترکان خواست تا نسبت به مدیریت مصرف برق بیش از پیش از توجه کنند.

 
در اطلاعیه توانیر آمده است: این شرکت با تشکر از تمامی مشترکان و هموطنان گرامی اعلام می‌دارد: با توجه به افزایش مستمر دما و پایداری هوای گرم درکشور، مصرف برق به گونه‌ای چشمگیر و کم سابقه طی روزهای اخیر افزایش یافته است. بی تردید در چنین شرایطی برای تامین برق پایدار، بیش از هر زمان دیگر به مدیریت مصرف برق نیازمندیم. از این رو از آحاد مردم عزیز کشور در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، مجتمع‌های تولیدی و صنعتی و کشاورزان تقاضا دارد تا با کاهش و مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعت‌های اوج بار (12 الی 16 و 20 الی 23) به میزان تنها 10 درصد، کارکنان صنعت برق را در ارائه هرچه بیشتر خدمات و تأمین برق پایدار یاری نمایند.

 
خاطرنشان می‌سازد که با انجام توصیه‌های ذیل، رسیدن به کاهش 10 درصدی به سادگی قابل دستیابی است.

 
*راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق:

 
- درساعت های اوج بار(پیک مصرف) تا حد امکان در کولرهای آبی از دور کند استفاده نمائیم.

 
- در صورت استفاده از کولرهای گازی، ترموستات را بین 23 تا 25 درجه سانتی گراد تنظیم کنیم.

 
-هنگام استفاده از کولر یا وسایل سرمایشی در ساعت‌های اوج بار، تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف شویی و جاروبرقی به طور همزمان استفاده نکنیم.

 
- استفاده از وسایل برقی یادشده را به روزهای تعطیل یا ساعت‌های غیرپیک منتقل کنیم.

 
- خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، ساده ترین راه صرفه‌جویی در مصرف برق است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین