کد خبر: 186113528
تاریخ انتشار: شنبه 09 تير 1397
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » معاونت فرهنگی-تبلیغی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

مجتمع فرهنگی آموزشی رستگاران از مدارس غیر انتفاعی کشور است که با بیش از 100 شعبه، متکفل نزدیک به 10 هزار دانش آموز در سطح کشور است. سازمان مدارس رستگاران تحت اشراف جمعیت تعاون اسلامی است و در صدد است با عطف نگاه به حضور روحانیان در عرصه آموزش‌وپرورش، حضور این قشر تأثیر گزار را در عرصه آموزشی و پرورشی کشور نهادینه نماید تا به واسطه حضور طلاب خواهر و برادر در سطوح اداری، آموزشی و پرورشی در زمینه پرورش دینی و انسانی آینده سازان نظام اسلامی، تحولی در خور و شایسته ایجاد نماید؛ به عبارتی با ورود روحانیت در عرصه‌های تأثیرگزار، نظام فرهنگی جامعه به سمت جامعه آرمانی تغییر خواهد کرد.

براساس همین نگاه، سازمان مدارس رستگاران کار تأسیس مدارس را از سال 1369 آغاز کرد و از آن سال به بعد، نیز طرح توسعه و گسترش مدارس را در سراسر ایران و با جدیت دنبال کرده است.

تأکید بیشتر این مجموعه حضور در مناطق کم برخوردار کشور به منظور کشف استعدادهای نهفته در این مناطق است تا کمبودهای اقتصادی این مناطق، موجب از بین رفتن ظرفیت‏ های معنوی و انسانی کشور نگردد. در حال حاضر مجتمع رستگاران در استان‏های کردستان، گلستان، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کرمان، کرمانشاه و هرمزگان فعال می باشد. فعالیت این مدارس در سه سطح ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم است که درصد پراکندگی جنسیتی آن، 60 درصد مدارس پسرانه و 40 درصد مدارس دخترانه است.

اداره کل امور دانش آموختگان مرکز مدیریت حوزه‏‌ های علمیه خواهران، دانش آموختگانی که با توجه به فعالیت‏های تبلیغی و آموزشی، توانایی فعالیت در فضای دانش آموزی را دارند، به این مجتمع معرفی می‏نماید. تأکید بر بومی و ساکن بودن در شهرستان های هدف از نکاتی است که بر کیفیت ارتباط گیری طلاب خواهر و برادر با دانش آموزان نقش بسزایی خواهد داشت.

شهرستان‏های نقده، ایرانشهر، چابهار، خاش، زابل، زاهدان، سراوان، بیجار، دهگلان، سقز، سنندج، قروه، کامیاران، بم، ریگان، بندرترکمن، کردکوی و بندر جاسک از مناطقی است که در این دوره از همکاری، نیاز به کادر اجرایی، آموزشی و پرورشی طلاب خواهر دارد.

لازم به ذکر است که بر اساس توافقات بعمل آمده و با توجه به فراخوان اداره کل امور دانش آموختگان مبنی بر ثبت اطلاعات دانش آموختگان در سامانه اینترنتی، این اداره کل افرادی که در سامانه مذکور ثبت نام کرده‌اند را پس از تطبیق محل زندگی با درخواست مسئولین مدارس رستگاران و گزینش اولیه و با توجه به سوابق فعالیتی به سازمان مدارس رستگاران معرفی خواهد کرد تا پس از شرکت در آزمون اولیه و قبولی در مصاحبه و گذراندن دوره فشرده مهارتی و دانشی، فعالیت خود را در سال تحصیلی جدید آغاز نمایند.

همچنین بنابر برنامه ‏‏ریزی‏ های انجام شده، در تمامی برنامه ‏ها و حمایت‏ها، اولویت با دانش آموختگانی است که کاربرگ دریافت اطلاعات فردی را تکمیل کرده‏ اند. بدین معنا که بعد از هماهنگی و رایزنی با سازمان‏ها و ارگان‏های مختلف و وصول به نتیجه و تعیین شاخص‌های مورد نیاز آن مجموعه، اسامی دانش آموختگان دارای شرایط از طریق این بانک اطلاعاتی فیلتر و استخراج خواهد شد. این کاربرگ در سامانه نظرسنجی مرکز مدیریت حوزه‏های علمیه خواهران هم چنان فعال است و دانش آموختگان و مبلغانی که تاکنون موفق به تکمیل آن نشده‏اند، با مراجعه به سایت معاونت فرهنگی تبلیغی و یا آدرس https://poll.whc.ir  امکان تکمیل آن را دارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین