کد خبر: 186142939
تاریخ انتشار: شنبه 09 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » ارتش سوریه شمار زیادی از روستاها و شهرک های درعا را آزاد کرد + تصاویر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

‌ به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ ارتش سوریه کنترل شهرک‌های الغاریه الغربیه، الکرک الشرقی و المسیفره در حومه شرقی درعا را در اختیار گرفت و با توافق آشتی در حومه شرقی درعا وارد شهرک الغاریه الشرقیه شد.

ستاد تبلیغات جنگ سوریه اعلام کرد ارتش سوریه از طریق توافق آشتی وارد شهرک های ام ولد، تل الشیخ حسین و تلول خلیف در حومه شرقی درعا شد.

ارتش سوریه و هم‌پیمانانش تاکنون 55 روستا و منطقه را در حومه درعا از چنگال گروه‌های تروریستی تکفیری آزاد کردند و تعدادی انبارهای دارو و تجهیزات پزشکی که اروپایی ها و کشورهای عربی برای تروریست‌ها فرستاده اند شناسایی شد.

افراد مسلح در مناطق ابطع و داعل و طفس در حومه شمالی درعا، سلاح‌هایشان را به نیروهای دولتی سوری تحویل دادند و تعهد دادند دیگر دست به سلاح نبرند.

یک افسر سوری گفت: اینجا منطقه لجات است که حرکت خودروهای نظامی و زرهی در آن دشوار است به همین سبب در اینجا به عنصر نیروی انسانی تکیه کردیم و نیروهای پیاده نظام را در سطح بالایی آموزش دادیم و گروههای تروریستی را غافلگیر کردند.

افراد مسلح انواع مهمات و تسلیحات را در روستاهای آزاد شده رها کرده اند. انبارهای تسلیحات نشانگر حمایت‌های لجستیکی برخی کشورها از گروه‌های تروریستی از طریق مرزهای اردن است.

همزمان با تلاش‌های نظامی، آشتی ملی در تعدادی از مناطق و روستاهای حومه درعا نتیجه داشت که مهم ترین آنها در منطقه ابطع و داعل و طفس بود.

این در حالی است که افراد مسلح در طیبه و صیدا و ام المیادین تسلیم شرایط ارتش سوریه شدند.

افسر سوری گفت: در نتیجه پیروزی ها، افراد مسلح دو گزینه بیشتر پیش رو ندارند یا تسلیم شوند یا آنکه منتظر آمدن ارتش سوریه و نابودی شان باشند. خیلی از گروههای تروریستی به سمت تسلیم شدن و آشتی پیش می روند.

55 روستا در حومه درعا یا با عملیات نظامی یا آشتی به کنترل ارتش سوریه در آمده است و تعداد دیگری از روستاها نیز منتظرند.

.................
پایان پیام/ ۲۱۸

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین