کد خبر: 186146861
تاریخ انتشار: شنبه 09 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » همایش «نسبت اسلام و توسعه اقتصادی» برگزار می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

گروه توسعه انجمن اندیشه و قلم همایش «نسبت اسلام و توسعه اقتصادی» را با حضور کارشناسان این حوزه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می کند.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی، همچنان یکی از مهمترین پرسشهای پیش روی جمهوری اسلامی، بی پاسخ مانده است؛ این که نسبت اسلام و توسعه اقتصادی چیست؟ ، آیا اسلام نگاه و مکتب خاصی را برای توسعه تجویز می کند یا نسبت به مکاتب مختلف علمی ساکت است؟

برخی متفکران برجسته اسلامی معاصر نظیر شهید سید محمد باقر صدر  کوشیدند در آثار خود به این پرسش پاسخ دهند. شهیدان بهشتی و مطهری  و امام موسی صدر را می توان از زمره این تلاشگران در دهه پنجاه دانست و مرحوم آیت‌الله موسوی اردبیلی نیز در دو دهه پایانی زندگی خود تلاشهای آکادمیکی را در این زمینه بنیان نهاد.

گروه توسعه انجمن اندیشه و قلم در همایش «نسبت اسلام و توسعه اقتصادی» می کوشد با بررسی نظریات این پنج متفکر برجسته، گامی در جهت پاسخ به این پرسش بنیادی که مرتبط با وضعیت اقتصادی جامعه و معیشت عمومی نیز هست، بردارد.

در این همایش که یکشنبه دهم تیر ماه در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود، علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، فرشاد مومنی، محمدرضا یوسفی، مجید رضایی و اسلام لویی به همراه کاظم صدر سخنرانی خواهند کرد و میزگرد علمی با حضور حسین راغفر،  یدالله دادگر و مصباحی مقدم با مدیریت عزتی برگزار خواهد شد.

دبیری این همایش به عهده ابوالفضل پاسبانی بوده و حضور اساتید، دانشجویان، خبرنگاران و علاقمندان در آن آزاد است.

این همایش توسط انجمن اندیشه و قلم و با همکاری انجمن اقتصاد اسلامی، موسسه ارک و خانه اندیشمندان علوم انسانی، یکشنبه دهم تیر ماه از ساعت ١٤ الی ١٩ در سالن فردوسی خانه اندیشمندان واقع در خیابان نجات الهی، نبش ورشو برگزار می شود.

...........................
پایان پیام/ 167

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین