کد خبر: 186148372
تاریخ انتشار: شنبه 09 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » لبنان به هیچ وجه نمی تواند در مقابل محور مقاومت قرار گیرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
عضو ارشد حزب الله:

حجت الاسلام شیخ علی دعموش نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: لبنان به هیچ وجه نمی تواند در مقابل محور مقاومت قرار گیرد.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام شیخ علی دعموش نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تأکید کرد که اگر اخلاق و ارزش های دینی بر جامعه حاکم باشد دیگر جنایت و تجاوز و آزار و اذیت و درگیری به وجود نخواهد آمد.

وی افزود: ارتکاب جنایت و قتل و اذیت کردن مردم بر اساس تیراندازی و درگیری در اماکن مختلف به دلیل برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال یک اقدام غیراخلاقی و غیرانسانی و غیرفرهنگی به شمار می آید که باید متوقف شود.

این روحانی لبنانی تصریح کرد: چرا ارتکاب جنایت قتل و تیراندازی پس از تیم محبوب در جام جهانی فقط در لبنان رخ می دهد و شاهد چنین مساله ای در سایر کشورها نیستیم؟

وی اظهار داشت: این یک مساله بسیار زشت و ناپسند است و مسئولیت آن بر عهده دولت و مردم است چرا که مردم باید و عاقلان باید در برابر چنین اقداماتی ایستادگی کنند.

حجت الاسلام دعموش مسئولان امنیتی را به ایفای وظیفه در این زمینه و پیگرد و مجازات جنایتکاران و اخلالگران در امنیت فراخواند و ادامه داد: لبنان به مصائب جدید و بحران های جدید نیاز ندارد و همین بحران هایی که مردم را در زمینه معیشتی و اقتصادی و امنیتی اذیت می کند، کافی است.

وی تأکید کرد که مردم در انتظار تشکیل دولتی قوی هستند که بتواند وظیفه خود را انجام داده و به بحران ها پایان دهد

نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر عربستان سعودی در راستای افزایش سهم همپیمانان خود در دولت با هدف تشکیل محور سیاسی جهت مقابله با مقاومت و تأیید سیاست های این کشور در مواجهه با محور مقاومت در منطقه تلاش کند، سخت در اشتباه است.

وی خاطرنشان ساخت: لبنان به هیچ وجه نمی تواند در مقابل محور مقاومت قرار گیرد و هیچگاه معاهده قرن که بن سلمان درصدد اجرای آن علیه فلسطینیان و کشورهای منطقه است را نمی پذیرد.

شیخ علی دعموش افزود: لبنان در صورت مقابله با محور مقاومت و پذیرش معاهده قرن که حق بازگشت را نادیده گرفته و اسکان دائمی آوارگان فلسطینی را در این کشور به همراه خواهد داشت، بزرگترین بازنده خواهد بود و این مساله به هیچ وجه به صلاح لبنان و آوارگان فلسطینی نیست.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین