کد خبر: 186151858
تاریخ انتشار: شنبه 09 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » اردوغان به زننده ترین شیوه ممکن در توطئه علیه سوریه مشارکت داشت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
شیخ ماهر حمود:

شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت خاطرنشان ساخت: اردوغان به زننده ترین شیوه ممکن در توطئه علیه سوریه مشارکت داشت.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت در خطبه های نماز جمعه روز گذشته که در مسجد قدس صیدای لبنان برگزار شد، به بررسی ابعاد پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه پرداخت.

وی گفت: اگر بخواهیم خیر و صلاح را برای ملت ترکیه در نظر بگیریم پس انتخاب رجب طیب اردوغان به عنوان رئیس جمهور این کشور را خبر خوبی می دانیم.

این عالم اهل تسنن افزود: اردوغان با توجه به آنچه در سال های گذشته در ترکیه محقق کرده است، شایسته صلاحیت های بیشتری است و مطمئنا بین گزینه های مطرح شده توسط احزاب و جریان ها بهترین گزینه به شمار می آید.

وی تصریح کرد: اما اینکه برخی از ترکیه اردوغان به عنوان بهترین الگو برای ما یاد کرده و می گویند که باید از این الگو که شعار دعوت اسلامی را سر می دهد، تقلید کنیم به نظر چندان درست نیست.

شیخ ماهر حمود اظهار داشت: اگر بپذیریم که الگوی ترکیه اردوغان بهترین الگو در برهه کنونی و یک الگوی موفق موقت تا بیدار شدن ملت های اسلامی است، باید به این نکته توجه داشته باشیم آمریکا و غرب و رژیم صهیونیستی به هیچ کشور و جریان اسلامی اجازه پیشرفت و تحقق دستاوردهای بزرگ نمی دهند.

رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت ادامه داد: این دستاوردها تنها در صورتی محقق می شود که توافق های سری با آمریکا و غرب انجام گیرد و بر اساس آن فلسطین به عنوان شعار ثانوی قلمداد شده یا به صورت کلی از یاد برود.

وی تأکید کرد که به اردوغان و سایر افراد اجازه پیشرفت اقتصادی داده نمی شود مگر اینکه در پروژه های مورد نظر و توطئه های جهانی استکبار مشارکت داشته باشد.

شیخ ماهر حمود افزود: اردوغان در این چارچوب به زننده ترین شیوه ممکن در توطئه علیه سوریه مشارکت داشت و مرزهای خود را گشود و به صورت مستقیم در تخریب حلب فعالیت کرد.

این عالم اهل تسنن بیان داشت که ما بر اساس احساسات و واکنش ها سخن نمی گوییم بلکه به واقعیت هایی استناد می کنیم که اردوغان و معاونان وی نمی توانند منکر شوند.

وی با طرح این سوال که آیا کشوری اسلامی می تواند بدون همدستی در توطئه های غربی پیشرفت کرده و به دستاورد برسد؟ گفت: بله؛ ایران با سیاست های عمومی به ویژه حمایت از فلسطین و شعار نابودی رژیم صهیونیستی و حمایت از مقاومت در غزه و سوریه در حال پیشرفت و کسب دستاوردهاست.

رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت تأکید کرد که ایران و سوریه و غزه بهای گرانبهایی را در این زمینه پرداخت می کنند.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین