کد خبر: 186156621
تاریخ انتشار: شنبه 09 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » پاسخ مناسبی به جنایت آمریکا در مرز سوریه خواهیم داد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
گردان های حزب الله عراق:

جعفر الحسینی سخنگوی گردان های حزب الله عراق تاکید کرد که پاسخ به جنایت آمریکا در بمباران مواضع این گردان ها در مرز با سوریه مناسب خواهد بود.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ جعفر الحسینی سخنگوی گردان های حزب الله عراق تأکید کرد که پاسخ به جنایت آمریکا در بمباران مواضع این گردان ها در مرز با سوریه مناسب خواهد بود.

وی گفت: گروه های مقاومت عراق از مواضع گردان های حزب الله در پاسخ به این تعرض، حمایت می کنند. تحقیقات مستمری در این زمینه وجود دارد و مستندات بر مسئولیت آمریکا در این جنایت دلالت می کند.

الحسینی تصریح کرد: حضور نیروهای گردان های حزب الله در مرز سوریه و عراق پس از این جنایت بیشتر شده است و آمادگی کاملی جهت پاسخ به این جنایت پس از صدور فرمان لازم را داریم.

وی درباره سخنان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان مبنی بر یاری به گروه های مقاومت عراق برای پاسخ به این جنایت اظهار داشت: ما ایمان داریم که در یک خندق و در یک محور با حزب الله جهت مقابله با پروژه های آمریکایی در منطقه قرار داریم.

همچنین علی الحسینی سخنگوی بسیج مردمی در محور شمال به حادثه قتل 8 تن از شهروندان عراقی در جاده کرکوک ـ موصل واکنش نشان داد.

وی خاطرنشان ساخت: عدم هماهنگی و ضعف نقش وزارت دفاع از دلایل بروز حادثه ربودن و کشته شدن جمعی از شهروندان بود.

حسینی بر لزوم مشارکت نیروهای بسیج مردمی در تأمین امنیت این جاده تأکید کرد و گفت: وزارت دفاع باید نقش اصلی را در این هماهنگی و همکاری ایفا کند.

عضو ارشد بسیج مردمی عراق ادامه داد: چگونه ممکن است یک وزارتخانه با همه امکانات و تانک و جنگنده نتواند امنیت مسافت 100 کیلومتری را حفظ کند.

وی افزود: اگر آنها توانایی حفظ امنیت این راه را ندارند پس از بسیج مردمی یاری بگیرند چرا که بسیج مردمی شهرها را آزاد کرد و توانایی حفاظت از 100 کیلومتر را دارد.

گفتنی است علی الحسینی روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد که نیرو‌های امنیتی پیکر‌های ۸ شهروند عراقی را در جنوب کرکوک یافته‌اند و به احتمال زیاد، پیکر‌های ۶ گروگانی که اخیرا در جاده کرکوک- دیالی ربوده شده بودند، نیز در میان این افراد است.

تکفیری‌های داعش، چندی پیش با انتشار تصاویری از ربودن ۶ نفر از اهالی کربلا به اتهام همکاری لجستیک با دولت عراق منتشر کردند و خواستار مبادله این افراد با زنان داعشی در بند نیرو‌های امنیتی شدند.

در پی انتشار خبر اعدام این گروگان‌ها، کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان، دولت عراق و گروه‌های سیاسی کشور را مسئول قتل این گروگان‌ها دانست و اعلام کرد: برخی از کشور‌های خارجی تلاش می‌کنند تا کشور را از نظر سیاسی و امنیتی بی‌ثبات کنند.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین